کد خبر: 13411

بخش عمده هزینه‌های IT تا سال ۲۰۱۶ مبتنی بر ابر خواهند بود

سینا: طبق گزارش گارتنر، استفاده از رایانش ابری درحال توسعه و پیرفت است و این رشد تا سال ۲۰۱۶ به حدی خواهد رسید که بیشتر منابع حوزه فناوری اطلاعات بر آن متمرکز خواهند شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سال ۲۰۱۶، سال ابرها خواهد بود و ابرهای خصوصی جای خود را به ابرهای هیبریدی خواهند داد و تا پایان سال ۲۰۱۷ تقریبا نیمی از موسسه‌ها و شرکت‌ها برای گسترش ابرهای هیبریدی سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
باتوجه به اینکه ما به تازگی اولین پروژه‌ها را در این زمینه پشت سر گذاشته‌ایم و بیشتر موسسات و شرکت‌ها تولیدات خود را به صورت موازی با این صنعت به مقدار کمی افزایش داده‌اند، اینها تقریبا پیشگویی‌هایی جاه طلبانه است.
هنوز هم بخش عمده حرکت یا کوچ تقاضا، در طی چند سال آینده رخ خواهد داد و تعداد کمی از شرکت‌ها و موسسه‌ها درحال افزایش تولیدات خود هستند. اگر همه چیز طبق برنامه و منظم پیش برود پی‌ بینی شرکت گارتنر درست از آب در خواهد آمد.
دیوید لینکیوم، تحلیلگر حوزه رایانش ابری در این باره گفته است: من زیاد نسبت به قسمت هیبریدی بودن ابرها که در این پیش‌بینی آمده مطمئن نیستم. موسسه‌ها و شرکت‌ها از مدل‌های ابری متنوعی مانند خصوصی و هیبریدی استفاده خواهند کرد و نتیجه به وجود یک ابر چند منظوره نه فقط یک ابر هیبریدی منجر خواهد شد. حتی شرکت‌ها و موسسات امروزه نیز در پی یافتن جایگزین‌هایی هستند که با مواد اولیه آنها مطابقت داشته باشد که همین جایگزین‌ها بسیار پیشترفته‌تر از ابرهای خوصی، عمومی یا هیبرید هستند.
این قضیه به هر شیوه‌ای و در هر شرکت و موسسه‌ای که انجام شود، گسترش صنعت ابر با تجارت پیش خواهد رفت نه با IT. فناوری اطلاعات آن گونه که در سال ۲۰۰۸ رایانش ابری را به عقب راند، نمی‌تواند در سال ۲۰۱۶ به عقب براند، اما پیش‌بینی می‌شود این فشار همچنان وجود داشته باشد به ویژه از وی آن دسته از شرکت‌هایی که به دنبال راه‌های به مراتب هزینه‌بری برای تامین خدمات IT هستند.
به نظر می‌رسد که آن تمرکز بر هزینه، بر پایه یک فشار زیر بنایی است اما این گسترش و رشد بیشتر حول و حوش ظهور و پیشرفت تقاضا، حرکت و کوچ این تقاضا خواهد بود نه توسعه زیربنایی. ارزش در کنار تقاضا و هرجایی خواهد بود که کار حقیقی نیاز به استفاده از زیربناهای تقریبا کم هزینه صنعت ابر باشد.نظرات غیرفعال است.