کد خبر: 11364

باند وسیع، اولویت اول اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳

سینا: اتحادیه اروپا اولویت‌های جدیدی را برای برنامه دیجیتال خود با تمرکز بر گسترش خدمات باند وسیع اتخاذ کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اهداف برنامه دیجیتال این اتحادیه که در سال ۲۰۱۰ تصویب شده است شامل استفاده از حوزه ICT در جهت توسعه و گسترش اقتصاد اتحادیه اروپا و رسیدن به اهداف اجتماعی تا سال ۲۰۲۰ است.

اتحادیه اروپا هفت اولویت اصلی در این برنامه که در دو سال آینده (۲۰۱۳-۱۴) روی آنها تمرکز خواهد شد، مشخص کرد که مهم‌ترین آن اولویت‌ها باند وسیع است.

به گفته معاون رئیس اتحادیه اروپا- مسوول مسائل مربوط به اقتصاد دیجیتال- مهم‌ترین اولویت، افزایش سرمایه‌گذاری در باند وسیع و به حداکثر رساندن سهم بخش دیجیتال در اقتصاد اتحادیه اروپا است.

تمرکز اصلی این اتحادیه در سال ۲۰۱۳ نهایی ساختن چارچوب‌های نظارتی برای دسترسی عمده به باند وسیع خواهد بود. اتحادیه اورپا ۱۰ دستورالعمل را برای توسعه باند وسیع در سال آینده دنبال خواهد کرد که شامل دسترسی به شبکه‌های قوی‌تر و بدون تبعیض، روش‌های جدید قیمت‌گذاری برای دسترسی عمده به شبکه باند وسیع، بی‌طرفی شبکه‌ای (net neutrality)، خدمات عام و مکانیزم‌هایی برای کاهش هزینه‌های عمرانی در پیاده‌سازی باند وسیع است.

شش اولویت دیگر اتحادیه اروپا برای دو سال آینده شامل گسترش تحویل الکترونیکی در خدمات عمومی، توسعه مهارت‌ها برای داشتن نیروی کار واجد شرایط در بخش ICT، استراتژی جدید امنیت سایبری، به روز رسانی چارچوب کپی‌رایت برای خدمات دیجیتال، گسترش خدمات تدارکات عمومی (public procurement) مبتنی بر فناوری ابری و استراتژی جدید در صنعت الکترونیک برای توسعه بخش‌های میکروالکترونیک و نانوالکترونیک است.نظرات غیرفعال است.