کد خبر: 196
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای خبر داد:

بازی های تلفن همراه در کشور تولید می شوند

minaeiسینا: مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای از تولید بازی های ویژه تلفن همراه در کشور خبر داد.

بهروز مینایی در گفت و گو با آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) افزود: شورای عالی اطلاع رسانی پروژه های تحقیقاتی با کیفیت و کمیت بالایی را برای عرضه بازی های ایرانی بر روی تلفن همراه و بازی های اینترنتی آغاز کرده است.
به گفته وی، در حال حاضر از سه پروژه در خصوص تولید و عرضه بازی های تلفن همراه، دو پروژه مورد حمایت شورای عالی اطلاع رسانی قرارگرفته است.
مینایی توان و دانش فنی و سرمایه گذاری ایران را پاسخگوی تولید بازی های تلفن همراه در کشور دانست و  افزود: نقطه برتری ما نسبت به کشورهای دیگر بازی های تلفن همراه و بازی های تلفن تحت وب و اینترنت است.
معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی تصریح کرد: با توجه به اینکه کپی رایت در کشور به شکل واقعی اجرا نمی شود، محصولات بازی های آنلاین و تلفن همراه در بازار ایران فروش قابل توجهی داشته است.
وی اظهارکرد: هزینه بازی های موبایل و اینترنتی کمتر است و به همین لحاظ سرعت بیشتری در تولید این محصولات است و در زمان کمتری فرایند تولید را طی می کنند.
مینایی با اشاره به اینکه این محصولات از نیمه دوم امسال وارد بازار می شوند، ادامه داد: شرکت های توسعه بازی کشور هنوز توان اجرایی ساخت بازی های سنگین را ندارند و بازی هایی که با هزینه کمتری تولید می شوند، آسان تر می توان عرضه کرد.
وی با اشاره به اینکه موتورهای بازی به راحتی روی برنامه های جاوا قابل تولید است، افزود: بازی های تلفن همراه با توجه به اینکه حدود ۴۰ میلیون کاربر تلفن همراه در کشور وجود  دارد، مخاطبان فراوانی دارد و از شانس بیشتری نسبت به بازی های اینترنتی و آنلاین برخوردار است.نظرات غیرفعال است.