کد خبر: 17192

ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران برپا می شود

سینا: وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت، شهریورماه امسال «ایران کانکت ۲۰۱۶» را با حضور شرکت‌های مطرح مخابرات دنیا برگزار می‌کنند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از صاحب‌نظران، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بین‌المللی مخابراتی به‌منظور معرفی و توسعه فرصت‌های سرمایه گذاری در صنعت مخابراتی ایران دعوت کرده است تا درکنفرانس دو روزه ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران حضور یابند.

۱۶ و ۱۷ شهریور سال جاری (۶و۷سپتامبر) کنفرانس ایران کانکت ۲۰۱۶ با حضور شرکت‌های مخابراتی بین‌المللی و سرمایه‌گذاران صنعت مخابرات برای شناسایی فرصت درآمدزایی و علاقه بین‌المللی در کشور برگزار می‌شود.

این کنفرانس با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های بین‌المللی برای کشف و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت مخابرات با حضور غول‌های ارتباطی دنیا و با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های لغو تحریم‌های مالی و اقتصادی ایران برگزار می‌شود. فرصت‌هایی که با بهره‌برداری و استفاده از آنها می‌تواند در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله تلفن همراه، ثابت و بخش‌های اینترنتی، رشد درآمدهای ارزی ناشی از جذب سرمایه‌گذاری خارجی را شاهد باشد.

با توجه به افزایش علاقه‌مندی خارج از مرزها، بحث سرمایه‌گذاری خارجی با رشد سریع ناشی از آزادسازی مورد توجه است و تا صدور مجوز MVNO های جدید، گسترش خدمات ۳G و ۴G بررسی می‌شود.

مذاکره و توافقات تولید‌کننده تجهیزات مخابراتی ایتالیایی Italtel، شرکت حامل مخابراتی خارجی KT Corp ازکره جنوبی و قزاق تلکام قزاقستان دید که منجر به انعقاد توافق‌نامه‌های همکاری با شرکت مخابرات ایران (TCI) شده و با انعقاد توافق‌نامه‌ای یک میلیارد یورویی ادامه یافت از نشانه‌های تمایل به برقراری ارتباط با کشور است.

در این نشست موضوعاتی همچون چگونگی ارائه خدمات تحویل محتوا، گسترش داده‌ها، اتصال صدا و راه‌اندازی شبکه‌های ۵G پرداخته می‌شود و محمود واعظی، وزیر ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، نیکلاس هاپتون کاردار بریتانیا در ایران، حمید ضا نیکوفر، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایل ایران، لیوچانگ های، مدیرعامل شرکت مخابرات چین، علی اصغرزاده، مدیرعامل شرکت حامل عمده‌فروشی اتصالات افغانستان ازجمله حاضران در این رویداد هستند.

همچنین مارک بریت، مدیرعامل شرکت iflix، استفانو پلیری، مدیرعامل شرکت Italtel، ن. مورل، حامل بین‌المللی Orange، حسن شانه‌ساز‌زاده، رئیس هیئت مدیره شاتل، الساندرو تالوتا، مدیرعامل شرکت مخابرات ایتالیا sparkle، کان ترزیگلو، مدیرعامل شرکت گروه ترک‌سل نیز به عنوان سخنران به تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری مخابراتی در سطح بین‌المللی و داخلی خواهند پرداخت.نظرات غیرفعال است.