کد خبر: 9792
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ایران در حوزه‌های ICT و استاندارد توانمندی‌های بسیاری دارد

سینا: تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله زمینه‌هایی است که تلاش های زیادی صورت گرفته و برنامه های خوبی نیز تدوین شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا تقی‌پور در مراسم اعطای اعتبارنامه به آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نقطه قوت ایران، اتکا به تولیدات داخلی و توانمندی داخلی می باشد و موضوع توسعه صنعت یکی از راهبردهای اصلی کشورمان در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.
وی افزود: در عرصه الکترونیکی شدن امور، با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف از جمله سند ابلاغی افتا، سیاست‌های کلی اشتغال و دیدار اخیر با جمعی از کارآفرینان، مشخص می‌شود که ایشان در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید بر تولید ملی و ارتقاء کیفیت تولیدات ملی دارند.
وی با بیان این مطلب که در نهایت نیز مقام معظم رهبری در پیام نوروزی بحث تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را مطرح کردند خاطر نشان کرد: با توجه به این صحبت‌ها می بایست بسیار دلگرم باشیم از اینکه اهمیت تولید و ارتقاء کیفیت نه تنها در اندیشه‌های رهبر انقلاب یلکه در گفتمان ایشان نیز مورد تأکید واقع شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این موضوع که امروز ایران در مسیر رسیدن به توانمندی‌های بومی به زیرساخت‌های نرم‌افزاری نیاز دارد، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های مختلف در حال ایجاد است و مسیر ادامه این شروع قطعا تصمیم های مسوولان در بخش‌های مختلف دولتی، بخش خصوصی و صنعت است.
رضا تقی پور گفت: در سال‌های اخیر، یکی از موضوعاتی که به خوبی به آن پرداخته شده است، حضور در مجامع بین‌المللی است به طوری که در حال حاضر بیشترین پیشنهادات که منجر به طرح در اتحادیه جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی جهانی می‌شود را ایران تدوین و ارائه می‌کند.نظرات غیرفعال است.