کد خبر: 17289
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

اپراتورها تا سوم آبان برای عقد قراداد نخستین MVNO فرصت دارند

سینا: معاون بررسی های فنی و صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اپراتورهای تلفن همراه تا سوم آبان ماه برای عقد قرارداد با نخستین اپراتور مجازی تلفن همراه (سینا) فرصت دارند.
‎به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، صادق عباسی شاهکوه در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام که صبح امروز آغاز به کار کرد، افزود: باتوجه به اینکه تاکنون یک پروانه MVN، رایتل وظیفه خود را برای سوم آبان ماه انجام داده و سایر اپراتورها نیز درحال نهایی کردن قراردادهایشان هستند.
‎وی اظهار داشت: هر سه اپراتور تلفن همراه ایران حداکثر تا سوم آذر ماه فرصت دارند با حداقل دو اپراتور مجازی تلفن همراه قرارداد همکاری منعقد کرده باشند.
‎به گفته وی، بدین ترتیب تا سوم آذر ماه سال جاری، شش قرارداد MVNO در کشور خواهیم داشت و نخستین سیم کارت های آنها در آذر ماه واگذار خواهد شد.
‎عباسی درباره سهامداری مشترک اپراتورها در اپراتورهای مجازی گفت: سهامداری مشترک ممنوع است و موقع صدور موافقت نامه اصولی برای اپراتورهای مجازی، بررسی های قانونی برای سهامداری مشترک انجام شده و اعلام کردیم تا وقتی سهامداری مشترک باشد نمی توانیم به آنها موافقت نامه بدهیم.
‎وی افزود: بر همین اساس هم یک متقاضی انصراف داد و ساختار سهامداری یک اپراتور نیز تغییر یافت.
‎عباسی تصریح کرد: این مساله را به صورت حقوقی می توانستیم چک کنیم و براساس ثبت دفاتر، هیچ سهامداری مشترکی احراز نشد اما این احتمال وجود دارد که موردی را متوجه نشده باشیم. به همین دلیل اقرارنامه محضری در زمان صدور موافقت نامه از متقاضیان گرفته شد تا در هر زمانی در صورت احراز سهامداری مشترک اپراتورهای مجازی با اپراتورهای تلفن همراه، پروانه آنها باطل می شود.
‎وی درمورد قرارداد اپراتورها با MVNOهایی که پیش از این پیمانکار آنها بوده اند نیز توضیح داد: بحث پیمانکار بودن منعی ندارد و متقاضیان پروانه اپراتورهای مجازی کسانی بودند که سابقه داشتند و اصولا هم کسانی باید وارد این بازار شوند که سابقه کار دارند.
وی افزود: آنچه بد است، رفتار تبعیض آمیز اپراتور میان آنها است که برای این کار هم در مقررات چاره اندیشی شده و پیش بینی شده است.نظرات غیرفعال است.