کد خبر: 13579
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اپراتورها برای نسل چهارم موبایل سرمایه‌گذاری کنند

سینا: وزیر ارتباطات با تاکید بر راه‌اندازی نسل چهارم موبایل توسط اپراتورهای تلفن همراه گفت: به اپراتورها توصیه می‌کنیم از نسل سوم عبور کنند و سرمایه‌گذاری‌های لازم را برای نسل چهارم موبایل انجام دهند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در حاشیه تجمع بسیجیان وزارت ارتباطات افزود: دوره انحصار رایتل تمدید نخواهد شد و این اپراتور تا مرداد ۹۳ زمان دارد تجهیزات خود را برای نسل سوم موبایل فراهم کند.
وی گفت: ما تعهدات‌مان را نسبت به رایتل نخواهیم شکست اما اپراتورهای موبایل برای جانماندن از تکنولوژی می‌توانند از امروز شبکه‌های خود را مجهز به این فناوری کنند و زمانی که دوره انحصار رایتل به اتمام رسید، سرویس ارائه دهند.
به گفته واعظی، پهنای باند اینترنت کشور در آغاز کار دولت یازدهم ۷۱ گیگابیت بود که امروز این رقم به ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده و پهنای باند داخلی نیز طبق برنامه در این ۱۰۰روز ۲۰ درصد افزایش یافته است.
وی از برنامه‌‌ریزی ۱۰۰ روزه در جهت خدمت‌رسانی به مناطق محروم و رستاها خبر داد و گفت: بنا داریم ۱۴ برنامه ۱۰۰ روزه را برای ۴ سال در وزارت ارتباطات دنبال کنیم.
وزیر ارتباطات ایجاد آرامش در این وزارتخانه را از دیگر برنامه‌های ۱۰۰ روزه عنوان کرد و گفت: در زمینه پست نیز در تلاش هستیم هر ماه یک خدمت را به مردم ارائه دهیم و این خدمات می‌تواند هم نیازهای مردم و هم دستگاه‌های دولتی را تامین کند.
واعظی با اشاره به حضور خود در پنج شبکه اجتماعی داخلی گفت: با توجه به استقبالی که مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلی دارند بنا داریم، پهنای باند شبکه‌های اجتماعی داخلی را افزایش داده و همچنین در شبکه‌های اجتماعی صفحه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه این شبکه‌ها داخلی ارتباطی دوسویه را برقرار می‌کنند، افزود: از آنجایی که قصد تبعیض بین شبکه های اجتماعی داخلی را نداریم در هر پنج شبکه اجتماعی داخلی صفحه خواهیم داشت و از شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت می‌کنیم.
وزیر ارتباطات همچنین از راه‌اندازی تلفن گویا برای ارتباط مستقیم با مردم به عنوان یکی از پروژه‌های ۱۰۰ روزه این وزارتخانه خبر داد و گفت: تلفن گویای ۱۹۵ امکان ارائه مطالبات و شکایات مردمی از وضعیت ارتباطات کشور و ارائه کنندگان خدمات و اپراتورها را فراهم می‌کند و ما از این طریق پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.نظرات غیرفعال است.