کد خبر: 211

اپراتورهای تایلندی پیامک های اسپم را فیلتر می کنند

spam SMSسینا: سه اپراتور بزرگ تلفن همراه تایلند اعلام کردند که از ارسال پیامک های اسپم بر روی شبکه های خود جلوگیری می کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سه اپراتور این کشور شامل AIS، DTAC و  True Move با همکاری یکدیگر ۸۸۰ هزار دلار برای خرید نرم افزار آنتی اسپم هزینه کرده اند تا پیامک های اسپم ارسالی بر روی شبکه های خود را فیلتر کنند.
پیش بینی می شود این نرم افزار بتواند از ارسال ۹۰ درصد از ۱۰ میلیون پیام اسپمی که هر روز بر روی شبکه های آنها ارسال می شود، جلوگیری کند.
در این میان تا زمان تست و راه اندازی دقیق این سیستم امکان فیلتر اشتباهی برخی پیامک های مشترکین بر روی این شبکه نیز وجود دارد.
یک مقام مسوول تایلندی در این باره گفته است که این اقدام در راستای حفاظت از مشترکان و جلوگیری از ارسال پیامک های اسپم تبلیغاتی برای آنها فراهم شده و پیامک های حاوی اطلاعات اقتصادی و تراکنش های مالی آنها از سوی بانک ها را شامل نمی شود.
سه اپراتور تلفن همراه این کشور با برخورداری از ۶۱٫۵ میلیون مشترک تلفن همراه روزانه به طور متوسط ۲۷۰ میلیون پیام کوتاه را ارسال و دریافت می کنند.نظرات غیرفعال است.