کد خبر: 12014

اولین تماس با تلفن همراه ۴۰ سال پیش در چنین روزی برقرار شد

سینا: اولین تماس از طریق تلفن همراه ۴۰ سال پیش در چنین روزی برقرار شد و مارتین کوپر قائم مقام موتورولا با ساخت تلفن همراه دنیا را تغییر داد.Marty_Cooper1_610x408
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، او اولین تماس را در شرکت تلفنی DynaTAC درحالی که روبروی نیویورک هیلتون در خیابان ششم ایستاده بود، انجام داد و نخستین تماس با سرپرست بخش تحقیق آزمایشگاه‌های Bell که برای ساخت اولین گوشی تلفن همراه تلاش کرده بود، صورت گرفت.
تماس کوپر درها را به سوی دنیای واقعی ارتباطات سیار گشود و همچنان تاثیر عمیقی روی وجوه مختلف زندگی دارد و بدین ترتیب او شخصیتی تاثیرگذار در تاریخ تلفن همراه باقی خواهد ماند.
از زمانی که کوپر در موتورولا فعالیت می‌کرد، خیلی چیزها تغییر یافته است و در زمان‌هایی این کمپانی غول شکست‌ناپذیر دنیا در صنعت مخابرات به شمار می‌رفت. حالا همه آنچه که از بخش تلفن همراه موتورولا باقی‌مانده است توسط گوگل غورت داده شده است بطوریکه حالا گوگل با عرضه سیستم عامل آندروید این بازار را رهبری می‌کند.
در سال ۱۹۹۲ اولین پیام متنی تجاری با متن “LOL” ارسال شد و دو سال بعد تتریس اولین بازی تلفن همراهی بود که به بازار عرضه شد. در سال ۲۰۰۴ اولین گوشی تائید شده با امکان وای فی معرفی شد و اکنون ویژگی‌های زیادی به دستگاه‌های تلفن همراه افزوده شده است.نظرات غیرفعال است.