کد خبر: 11121

اولین تجربه ۳G در نمایشگاه تله کام ایران

سینا: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام) ۲۰۱۲، در حالی از روز چهارشنبه آغاز به کار کرد که در این دوره رایتل برای نخستین بار تجربه خدمات نسل سوم تلفن همراه را در نمایشگاه ایران ارائه می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی رایتل، ویژگی‌های منحصر به فرد فناوری نسل سوم تلفن همراه علاوه بر تجربه خدمات پایه شامل تماس صوتی، پیامک و پیام چندرسانه ای (MMS) که سبب بهبود کیفیت تماس‌ها، افزایش امنیت ارتباط، افزایش پهنای باند و کاهش تاخیر در برقراری ارتباط می‌شود، برای نخستین بار در نمایشگاه تله کام عرضه خواهد شد.
تماس تصویری، خدمتی جدید و منحصر به فرد است که برای نخستین بار در کشور توسط رایتل عرضه می شود و به کمک آن طرفین ارتباط می توانند در زمان تماس از طریق تلفن همراه، علاوه بر تبادل صدا، تصویر مخاطب خود را نیز به صورت زنده روی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده نمایند. همچنین مشترکین رایتل می توانند با دسترسی به اینترنت پرسرعت نسل سوم روی گوشی تلفن همراه خود تجربه‌ای متفاوت از اینترنت همراه داشته باشند.
مهمترین ویژگی اینترنت نسل سوم در مقایسه با سایر فناوری های مخابراتی، عرضه خدمات پیوسته دیتا، همراه با سرعت بالا و در حین حرکت است. در کنار خدمات عنوان شده، فناوری نسل سوم امکان استفاده از طیف گسترده تری از خدمات ارزش افزوده (VAS)  همچون تلویزیون همراه، بانکداری همراه، خدمات مبتنی بر مکان و انواع امکانات تصویری را فراهم می‌کند.
در مدت برگزاری نمایشگاه تله کام، روزانه ۳ کارگاه آموزشی  با موضوعات فن آوری های نسل سوم در قیاس با فن آوری نسل های پیشین، سرویس های چند رسانه ای نسل سوم، بستر ارائه خدمات، اکوسیستم، بازیگران و خدمات پهن باند نسل سوم، آشنایی با خدمات نسل سوم تلفن همراه، سرویس‌های چند رسانه ای نسل سوم، آشنایی با خدمات نسل سوم تلفن همراه، فن آوری های نسل سوم در قیاس با فن آوری نسل‌های پیشین برپا خواهد بود.
غرفه رایتل در این نمایشگاه در سالن ۸ و ۹ و به دو صورت داخل سالن و خارج سالن است.نظرات غیرفعال است.