کد خبر: 11474

اوبونتو به گوشی های هوشمند راه می یابد

سینا: Canonical، شرکت پشتیبانی کننده از سیستم عامل متن باز رایانه های شخصی، ابونتو از عرضه نسخه موبایل این سیستم عامل خبر داد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، براساس اعلام Canonical این واسط مشترک جدید در اختیار اپراتورها، تولیدکنندگان و شرکت های سازنده تراشه قرار خواهد گرفت. این سیستم عامل که برای گوشی های هوشمند پیشرفته طراحی شده است امکان استفاده از برنامه کاربردی رایانه های شخصی را برروی گوشی برای کاربران فراهم می آورد.

این سیستم عامل به صورت بالقوه امکان اجرای خدمات مشابه برای رایانه های شخصی، تلفن های همراه و تلویزیون ها را فراهم می کند.

به گفته مارک شاتلورث، سازنده اوبونتو و نایب رئیس بخش محصولات Canonical این شرکت با یک سیستم عامل یکپارچه که رایانش ابری، مراکز داده، رایانه های شخصی و محصولات الکترونیکی خانگی را پشتیبانی می کند دوران جدیدی از همگرایی را تعریف می کند.

درحال حاضر حدود ۲۰ میلیون رایانه شخصی از سیستم عامل مبتنی بر لینوکس اوبونتو بهره می برند و بر اساس پیش بینی های Canonical تقریبا ۱۰ درصد از رایانه ها سال ۲۰۱۴ همراه با این سیستم عامل به فروش خواهند رسید.نظرات غیرفعال است.