کد خبر: 8216

انتصاب معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال

سینا: رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال طی حکمی محمد صادق افراسیابی را به عنوان معاون رسانه‌های دیجیتال منصوب کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین‌الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌ای دیجیتال، در جلسه شورای معاونین و مدیران مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال،  حسن علیزاده رئیس این مرکز محمد صادق افراسیابی را به عنوان معاون رسانه­های دیجیتال معرفی کرد.
محمد صادق افراسیابی، کارشناس ارشد سیاستگذاری معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات و مدرس دانشکده خبر، پیش از این به عنوان مسئول ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و خبرگزاری‌های غیردولتی در معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشته است.
سوابقی همچون مدیر کل آموزش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مشاور فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی بسیج جامعه زنان کشور، عضو شورای سیاستگذاری همایش ائمه جماعات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و دبیر پورتال فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از دیگر مسئولیت‌های وی در گذشته است.
افراسیابی همچنین در حال حاضر عضو شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های  روزنامه‌نگاری و گرافیک مطبوعاتی و نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیات کارشناسی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.
در متن حکم رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال آمده است: باتوجه به تعهد، توانمندی و شایستگی‌ و تجارب ارزنده کاری جنابعالی در حوزه‌های مختلف فرهنگی به موجب این حکم به عنوان “معاون رسانه‌های دیجیتال” مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال منصوب می‌شوید. امیدوارم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در بخش دولتی و دستگاه‌های اجرایی و توانمندی‌های بالفعل بخش خصوصی و دانشگاهی کشور و همچنین تعامل سازنده و فراگیر با اصحاب اندیشه و دست‌اندرکان تولید نرم‌افزار در کشور، شاهد دستیابی به قله‌های جدید موفقیت در حیطه ماموریت‌های مرکز باشیم.
در ادامه این جلسه دکتر حسن علیزاده، از رایزنی با معاونت امور مطبوعات و اطلاع‌رسانی خبر داد و تاکید کرد: به منظور تفکیک ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی از حوزه خبرگزاری‌­ها و نشریات الکترونیکی رایزنی‌هایی با معاونت امور مطبوعات و اطلاع‌رسانی صورت گرفته است و به زودی شاهد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی توسط مرکز خواهیم بود.نظرات غیرفعال است.