کد خبر: 9997

انتخاب پلتفرم مکانی نوکیا توسط سازمان تحقیقات فورد برای پروژه‌های ابتکاری

سینا: نوکیا و فورد درمورد ایجاد تجربه رانندگی هوشمندتر با قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتر پژوهش می‌کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی نوکیا در ایران، نوکیا اعلام کرد که سازمان تحقیقاتی فورداز پلت‌فرم مکانی نوکیا (Nokia Location Platform) برای پیشرفت نوآوری در ساخت وسایل نقلیه هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت استفاده خواهد کرد؛مانند خودروی مفهومیFord EVOS .
فورد پلت‌فرم نوکیا را انتخاب کرد تا از محتوای مکانی و جهانی باکیفیتِآناستفاده کند.
این محتوا شامل نقشه‌های صنعت پیشگام NAVTEQ  و همچنین سرویس‌های ابری مقیاس‌پذیر و APIها است. این راهکار کامل، روشی مقرون‌به‌صرفه، ساده و سریع برای خلق نوآوری و محصولات مکانی متمایز ارائه می‌دهد.
خودروی مفهومی Ford EVOS آینده‌ای را به نمایش می‌گذارد که در آن سرویس‌های ابری ماورای دسترسی به اینترنت و قابلیت تشخیص مسیر‌های آزاد برای تردد پیش خواهند رفت. برای نمونه، خودروی مفهومی فورد در واقع رفتار راننده را یادمی‌گیرد تا بتواند عملکرد خودرو را کنترل کرده، بهبود ببخشد و شخصی‌سازی کند. حوزه دیگری از تحقیقات فورد به این منظور طراحی شده که بازده موتور هیبرید را بهینه ‌کند: پلت‌فرم مکانی نوکیا توانست به صورت اتوماتیک، موتورِ خودرو را در حال حرکت از طریق نرم‌افزار Green Zonesکه توسط راننده مشخص شده یا ثابت است تنظیم کند.
کریستوف هِلمیس، نایب رییس پلت‌فرم نقشه در بخش Location & Commerce نوکیا می‌گوید: «ما موظف هستیم که خدمات سفارشیِ قانع‌کننده‌ای را برای بخش خودرو و مشتریانی نظیر فورد فراهم آوریم. ما همیشه بر نوآوری در زمینه امکانات مکانی و مسیریابی در خودرو تأکید داشته‌ایم. این التزام ما را بر آن می‌دارد که یک سرویس پلت‌فرم جهانی که بتواند واقعا تجربه کاربری و مشتری را ارتقا دهد ارائه دهیم. بسیار هیجان‌انگیز است که پلت‌فرم مکانی نوکیا جزیی جدانشدنی از هدف فورد برای تحول در خودروهای متصل به اینترنت است.»
با این که Ford EVOS یک خودروی مفهومی است که نگرش آینده فناوری فورد را نشان می‌دهد و برای تولید انبوه برنامه‌ریزی نشده است، اما نگاهی اجمالی به فناوریِ تحقیق شده برای مدل‌های آتی خودروها ارائه می‌دهد.نظرات غیرفعال است.