کد خبر: 17162

امضای تفاهم‌نامه میان سونی موبایل و کمپانی Murata

سینا: امروز شرکت سونی و کارخانه Murata به طور مشترک اعلام کردند برای مذاکره بر سر انتقال کسب‌وکار باتری گروه سونی به گروه Murata به تفاهم غیر الزام‌آوری رسیده‌اند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سونی در ایران، هدف Murata و سونی پس از مذاکرات و بررسی دقیق جزئیات مفاد و شرایط انتقال، اجرای توافق‌نامه قطعی الزام‌آور در نیمه اکتبر ۲۰۱۶ و تکمیل انتقال تا پایان مارس ۲۰۱۷، منوط به تایید نهادهای نظارتی است.
اگرچه حوزه این انتقال هنوز نهایی نشده است، دو طرف انتظار دارند که این انتقال شامل کسب‌وکار باتری تحت پوشش شرکت سونی Energy Devices Corporation در ژاپن که زیرمجموعه سونی است؛ عملیات ساخت مربوط به باتری‌های سونی در چین و سنگاپور و دارایی‌ها و کارکنان اختصاص داده شده به کسب‌وکار باتری گروه سونی و مراکز تحقیق و توسعه در ژاپن و دیگر نقاط جهان، شود.
انتظار نمی‌رود فعالیت‌های تجاری مرتبط با فروش باتری‌های USB با برند سونی به مصرف‌کنندگان، باتری‌های آلکالاین، باتری‌های دکمه‌ای و سکه‌ای و پروژکتورهای قابل‌حمل و همچنین برخی محصولات دیگر شامل این انتقال شود.
سونی کسب‌وکار باتری‌اش را از سال ۱۹۷۵ آغاز کرد و در سال ۱۹۹۱ نخستین باتری تجاری از نوع لیتیم-یون را به بازار عرضه کرد. از آن زمان تاکنون سونی به تولید و عرضه تجاری محصولات گوناگون و پیشرفته‌ای در کسب‌وکار باتری و عمدتا به‌عنوان بخش اصلی محصولات الکترونیکی، ادامه داده است.
سونی به‌تازگی روی افزایش سودآوری کسب‌وکار باتری‌های لیتیم-یون پلیمری برای تلفن‌های هوشمند تمرکز کرده است. حوزه‌ای که محیط رقابتی در آن به شدت در حال تغییر است. در عین حال این شرکت منابعش را به باتری‌های لیتیم-یون استوانه‌ای برای برای ابزارآلات برقی و دیگر کابردهای پرمصرف اختصاص داده است.
Murata نیز پیشتاز جهانی حوزه‌های اجزای الکترونیکی است. این شرکت برای دستیابی به اهداف برنامه میان‌مدت تا سال ۲۰۱۸ قصد دارد مزیت‌های رقابتی‌اش را در بازار ارتباطات افزایش دهد و در عین حال در بازارهای هدفش یعنی صنایع خودرو، بهداشت و انرژی به‌دنبال ایجاد مدل‌های نوین کسب‌وکار و ارزش برای مشتریان است. با توجه به این شرایط،Murata به نقاط وقت فناوری و تحربیات بازارهای جهانی کسب‌وکار باتری سونی کشیده شده است. به‌دنبال این انتقال،Murata قصد دارد کسب‌وکار باتری را به‌عنوان بخشی اصلی از کسب‌وکار انرژی‌اش برای رشد و توسعه بیشتر این بخش، قرار دهد.
Murata و سونی از منظر هرکدام از مجموعه استراتژی‌های شان و به‌منظور افزایش توان رقابت و حصول اطمینان از رشد پایدار کسب‌وکار باتری در عین درنظرگرفتن سرمایه‌گذاری برای دستیابی به توان رقابت و رشد پایدار، تشخیص‌ داده‌اند که ادامهٔ مذاکرات برای انتقال توانمندی‌های فنی و تجربیات تجاری‌ای که سونی در کسب‌وکار باتری اندوخته است به Murata و مدیریت این کسب‌وکار تحت پوشش گروه Murata، برای هر دوطرف سودمند است.نظرات غیرفعال است.