کد خبر: 12144

افغانستان صاحب ۳G شد

سینا: اپراتور روشن افغانستان شبکه نسل سوم تلفن همراه خود را در این کشور راه‌اندازی کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این اپراتور ابتدا کابل و سپس دیگر نقاط افغانستان را تحت پوشش شبکه ۳G  خود که آن را ۳G جهان نامیده است، قرار خواهد داد.
ماه گذشته روشن مبلغ ۱۴۷ میلیون دلار از موسسه مالی بین‌المللی را جهت خرید مجوز شبکه نسل سوم این اپراتور و توسعه زیرساخت‌های شبکه به صورت وام دریافت کرد.
به گفته امیر زی سنگین، وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان، راه‌اندازی سرویس‌های نسل سوم تلفن همراه گام مهم دیگری در تغییر افغانستان به سوی امنیت اطلاعات است.
امیر خوجا، مدیرعاملل روشن در این زمینه اظهار داشت: بکارگیری فناوری و نوآوری جهت پرکردن شکاف‌های موجود به دلیل نیازهای حیاتی و بهبود زندگی افراد جامعه همیشه رویای روشن بوده است. ۳G جهان گام دیگری در جهت رسیدن به این رویا و جهشی رو به جلو برای مردم افغانستان است.
به گفته وی، راه‌اندازی سرویس نسل سوم تلفن همراه روشن ماموریت درحال پیشرفت این اپراتور را برای فراهم کردن سرویس‌هایی با بالاترین کیفیت تقویت می‌کند و دسترسی بیشتر را برای مشتریانش امکان‌پذیر می‌کند.
روشن مدعی است که سرمایه‌گذاری این اپراتور در زمینه فناوری نسل سوم ارائه محصول و داده را افزایش می‌دهد و همچنین فناوری پزشکی راه دور و استفاده از ابزارهای آموزش الکترونیک را نیز برای مردم افغانستان تسهیل خواهد کرد.نظرات غیرفعال است.