کد خبر: 7493

افزایش کاربرد IPv6 تا سال ۲۰۱۲

سینا: ۷۰ درصد تامین‌کنندگان خدمات اینترنتی جهان طی یک نظرسنجی اعلام کردند که تا پایان سال ۲۰۱۲ کاربرد IPv6 را آغاز می‌کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، نتایج نظرسنجی نظارت بر راه‌اندازی IPv6  جهانی، که ابتدا در ماه سپتامبر در تریبون حاکمیت اینترنت (IGF) در نایروبی کنیا اعلام شد، حاکی از رشد قابل توجه میزان آگاهی، برنامه‌ریزی و راه‌اندازی عملی IPv6 است.
این نظرسنجی را جی‌ان‌کی‌اس کانسالت (GNKS Consult) تدارک دیده است. این موسسه سازمانی مستقل و مجری تحقیقات و ارزیابی‌های مربوط به سیاست‌گذاری‌ها و مسایل راهبردی است که هیاتی مرکب از پنج موسسه بزرگ ثبت اینترنت منطقه‌ای (RIR) است، انجام داده است.
یافته‌های سومین سنجش سالانه در مورد راه‌اندازی خدمات IPv6 مبتنی بر داده‌های حاصل از حدود ۱۶۰۰ پاسخگوی بین‌المللی بود که بیش از نیمی از آنان تامین‌کننده خدمات اینترنت هستند.
این داده‌ها نشان می‌دهند که بیشتر از ۷۰ درصد از پاسخگویان در صدد آن هستند که IPv6 را تا پایان سال ۲۰۱۲ بر روی شبکه‌های خود راه‌اندازی کنند.
علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که نگرانی‌های پاسخگویان درباره IPv6 کاهش یافته است. میزان نگرانی‌های اصلی مربوط به هزینه‌ها، دانش، شرایط حرفه‌ای و پشتیبانی‌های پس از راه‌اندازی همگی کم‌تر از سال ۲۰۱۰ است.
تنها دغدغه‌‌های مربوط به امنیت افزایش یافته است و این نشان می‌دهد که باید بحث و تبادل‌نظر در مورد IPv6 و ملزومات امنیتی آن در گروه‌های مربوط تداوم یابد.
رائول اچبریا، مدیر این موسسه نظرسنجی می‌گوید: این دست از اطلاعات ابزار خوبی برای ارزیابی پیشرفت دست‌اندرکاران اینترنت در گزینش و کاربرد IPv6 است.
او می‌افزاید: این که تامین‌کنندگان خدمات اینترنتی به طور روزافزونی به IPv6 روی می‌آورند، بسیار عالی است. از بسیاری جهات، این تامین‌کنندگان خدمات موجب اصلی موفقیت IPv6  محسوب می‌شوند زیرا مسوول توزیع خدمات از طریق IPv6  هستند.
به گفته وی، چنین واکنش مثبتی از طرف پاسخگویان این نظرسنجی بسیار دلگرم‌کننده است و تمام کسانی که در عرصه اینترنت فعالیت می‌کنند باید این موضوع را فراخوانی برای تلاش در جهت راه‌اندازی IPv6 در شبکه‌های خود تلقی کنند.نظرات غیرفعال است.