کد خبر: 7638
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

افزایش ظرفیت دیتای داخلی تا ۵۰۰ گیگابایت

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با افتتاح شبکه ملی اطلاعات ظرفیت دیتای داخلی تا ۵۰۰ گیگابایت افزایش می‌یابد و از مجموعه ۵۰۰ گیگابایت موجود در زیرساخت ارتباطی کشور ۳۵ گیگابایت مربوط به ظرفیت اینترنت بین‌الملل و مابقی در داخل کشور در اختیار کاربردهای داخلی قرار خواهد گرفت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، رضا تقی‌پور که در مراسم افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات سخن می‌گفت، افزود: با راه‌اندازی تجهیزات مدیریت این پروژه امکان ارائه و مدیریت خدمات چندرسانه‌ای صوت، دیتا و تصویر از جمله آموزش از راه دور، مشاهده ویدئو آنلاین ….از طریق سرعت بالای اینترانت داخلی به هموطنان فراهم خواهد شد.
وی اظهار داشت: پروژه دیگری که امروز افتتاح شده، پروژه توسعه و جایگزینی مرکز بین‌الملل اول است که با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار پورت امکان برقراری مکالمات بین‌الملل را با استفاده از فناوری NGN برای هموطنان فراهم می‌کند.
تقی‌پور در ادامه با معرفی مرکز ساماندهی ارتباطات VoIP بین‌الملل به عنوان سومین پروژه شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این مرکز با ظرفیت بیش از ۲۰ هزار مکالمه همزمان علاوه بر تامین کیفیت خدمات ارتباطی هموطنان و مدیریت بهینه، سرویس VoIP با یک چهارم هزینه قبل برای هموطنان برقرار می‌کند.
وی با اشاره به این نکته که هم اکنون گردش سالانه فناوری اطلاعات در کشورمان حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است، افزود: این میزان تا ۳۷ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.نظرات غیرفعال است.