کد خبر: 11192

افزایش ۵۰ درصدی سالیانه ترافیک دیتا در جهان تا سال ۲۰۱۸

سینا: شرکت اریکسون اعلام کرد ترافیک دیتا در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است و انتظار می‌رود ترافیک دیتا در سطح جهان به طور متوسط بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ سالانه ۵۰ درصد رشد کند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تحقیقات این شرکت نشان می‌دهد تماشای ویدئوهای آنلاین مهمترین عامل در افزایش ترافیک دیتا است به گونه‌ای که ۲۵ درصد از کل ترافیک مربوط به گوشی‌های هوشمند و ۴۰ درصد از ترافیک مربوط به تبلت‌ها را شامل می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۲ تعداد مشترکین تلفن همراه به ۶٫۶ میلیارد و تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۹٫۳ میلیارد مشترک خواهد رسید که این میزان شامل اشتراک ماشین به ماشین (M2M) نیز است.
طی سه ماهه سوم سال کشور چین با ۴۰ میلیون مشترک جدید، ۳۵ درصد از کل مشترکین اضافه شده در جهان را به خود اختصاص داده است.
در مدت مشابه کشورهایی مانند برزیل ۹ میلیون، اندونزی۷ میلیون و فیلیپین ۵ میلیون مشترک به مشترکین خویش افزوده‌اند. در حال حاضردر جهان با ۶٫۴ میلیارد مشترک، میزان نفوذ تلفن همراه در سه ماهه سوم به ۹۱ درصد رسیده است.
در سال ۲۰۱۲ کشورهای آسیای شرقی، اقیانوسیه و هند بیشترین سهم از کل ترافیک دیتا در جهان را داشته‌اند و به نظر می‌رسد این منطقه با افزایش سهم خویش از یک سوم کنونی به ۴۰ درصد در سال ۲۰۱۸ برسد.
انتظار می‌رود نسل چهارم تلفن همراه، شاهد توسعه‌ای سریع‌تر نسبت به نسل‌های پیشین خود باشد و تخمین زده می‌شود تعداد مشترکین LTE از ۵۵ میلیون مشترک در سال ۲۰۱۲ به ۱٫۶ میلیارد مشترک در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید.
هم اکنون شبکه‌های WCDMA/HSPA بیش از ۵۰ درصد از جمعیت جهان را تحت پوشش خود قرار داده‌اند و سریع‌تر از LTE در حال رشد هستند.
در سه ماهه سوم این شبکه‌ها ۶۵ میلیون مشترک جدید جذب کرده‌اند درحالی که ۱۳ میلیون مشترک به شبکه LTE اضافه شده است.نظرات غیرفعال است.