کد خبر: 14119

افتتاح بزرگ‌ترین مارکت اندروید ایرانی

سینا: پارس‌هاب، بزرگ‌ترین مارکت اندروید ایرانی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، مهمترین ویژگی پارس هاب، تنوع محتواهای ارایه شده در آن است. نسخه آزمایشی (بتا) این سامانه از ۲۸ مرداد ماه سال جاری به صورت محدود عرضه شد و مورد تست و ارزیابی کارشناسان این حوزه قرار گرفت.
در این سامانه دو هدف اصلی دنبال می‌شود. نخست ایجاد بستری امن، زیبا و متنوع برای کاربران تا بتوانند نرم‌افزار و محتوای مورد نیاز خود را به صورت یکجا و متمرکز و با کیفیت مناسب دریافت کنند که در این راستا تاکنون بیش از ۲۰ هزار عنوان محصول و محتوا برای بخش های مختلف سامانه تامین و ارایه شده است. دوم، حمایت از تولیدکنندگان محتوا و نرم‌افزارهای تلفن همراه در ایران است تا بتوانند با جدیت بیشتری فعالیت کنند و سهم صنعت تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه را در حوزه ICT کشور افزایش دهند و زمینه‌ساز صادرات محصولات و خدمات این حوزه شوند.
از جمله امکانات منحصربه فرد دیگری که برای تولیدکنندگان پیش‌بینی شده است می‌توان به روال ساده و منظم ثبت محصولات، تامین امنیت محصولات و ارایه API مربوطه (در دو سطح DRM و In App Purchase و یا درون خرید)، ارایه گزارشات متنوع و دقیق به منظور تحلیل مارکت و تولید در راستای تقاضای موجود، شفافیت و سرعت عملیات گردش مالی و تسویه حساب با تولیدکنندگان، امکان ارتباط مستقیم میان کاربران و تولیدکنندگان، امکان عرضه نسخه دمو محصولات و نیز امکان ویژه آزمون و خرید یک محصول اشاره کرد.
سامانه پارس هاب، نخستین بستر عرضه محصول و محتوا به صورت یکپارچه در ایران است که می‌توان آن را با GooglePlay و یا iTunes در حوزه آیفون مقایسه کرد. عملیات طراحی و پیاده سازی این سامانه طی یک سال و توسط جمعی از متخصصان حوزه تلفن همراه به منظور تامین نیازهای کاربران ایرانی انجام شده است.
از دیگر امکانات جالب پارس هاب می‌توان به وجود واحد اعتباری به نام «داریک» اشاره کرد که باعث تشویق کاربران به خرید محصولات ایرانی و معرفی این محصولات به سایر کاربران می‌شود. کاربران برای دریافت پارس هاب می‌توانند به وب سایت اختصاصی پارس هاب به نشانی www.parshub.com مراجعه کنند.
همچنین کلیه تولیدکنندگان نرم‌افزار، بازی و سایر انواع محتوا نیز می‌توانند جهت ثبت محصولات و یا محتوای خود به پرتال دفتر فروش پارس هاب به نشانی seller.parshub.com مراجعه کنند.نظرات غیرفعال است.