کد خبر: 12975

اعلام آمادگی مخابرات برای تهاتر حق‌السهم دولت با کاهش تعرفه‌های تلفن

سینا: رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: در صورت کاهش حق‌السهم وزارت ارتباطات (دولت) از درآمد مخابرات، شرکت مخابرات ایران آمادگی دارد تعرفه‌های تلفن همراه و ثابت را کاهش دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت مخابرات، سیدمصطفی سیدهاشمی روز گذشته در دیدار با مسوولان استان قم ضمن اعلام این خبر افزود: باتوجه به انجام همکدسازی استان قم در ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۹۲ و عدم دریافت دیناری از مشترکین بابت انجام این همکدسازی و عدم افزایش هیچگونه تعرفه و آبونمان در فیش‌های مشترکین، چنانچه سازمان تنظیم مقررات، سهم ۸ درصدی خود از محل مکالمات تلفن ثابت و ۳۰ درصدی خود از محل مکالمات تلفن همراه را کاهش دهد، شرکت مخابرات ایران نیز نسبت به کاهش نرخ تعرفه مکالمات تلفن ثابت و همراه اقدام می‌کند.
وی اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران سالانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل مکالمات مشترکین به سازمان تنظیم مقررات، وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت می‌کند که چنانچه این رقم کاهش یابد هزینه مکالمات مشترکین نیز کاهش می‌یابد.
سیدهاشمی افزود: این در حالیست که سالانه بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان نیز به عنوان مالیات بر سود از سوی شرکت مخابرات ایران به وزارت امور اقتصاد و دارایی پرداخت می‌شود.
وی از مقامات عالی اجرایی استان به ویژه استاندار، فرماندار، شهردار و دیگر مسوولین استان قم برای ارسال تقدیرنامه‌های متعدد مبنی بر رضایت از عملکرد مطلوب مخابرات استان قم تشکر کرد و اظهار داشت: رضایت مسوولین استان قم از عملکرد مخابرات باتوجه به حجم بالای ترافیک تردد زائر در این استان (حدود ۲۵ میلیون نفر در سال) به ویژه در ایام خاص از جمله نیمه شعبان، دهه کرامت و ایام نوروز حاکی از ارائه خدمات مطلوب این شرکت به زائرین است و این امر مسؤولیت مجموعه مدیران شرکت مخابرات ایران را سنگین تر می‌کند.
رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در پایان با اشاره به ارائه خدمات خوب و قابل قبول شرکت مخابرات استان قم و کسب افتخارات متعدد در زمینه‌های مختلف، ضمن تشکر از مدیر عامل، مدیران و کارکنان این شرکت، قم را بعه نوان استان ویژه به لحاظ وجود پتانسیل‌های مهم فرهنگی و مذهبی عنوان کرد.نظرات غیرفعال است.