کد خبر: 12543

اعلام آمادگی ایران و عراق در گسترش زیرساخت‌های ارتباطی بین دو کشور

سینا: معاون فنی وزارت ارتباطات کشور عراق به همراه هیات بلندپایه، با معاون وزیر و رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت دیدار کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، در این نشست حسین مظلومی، رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت بر گسترش روابط بین دو کشور و استفاده از پتانسیل‌های مخابراتی و ارتباطی دو کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به مرزهای گسترده زمینی و ارتباطی بین ایران و عراق گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در زمینه توسعه ظرفیت‌های فیبر نوری آمادگی همکاری با کشور عراق را دارد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: ظرفیت۲۰۰گیگابیتی (۶۴STM) بین عراق و ارمنستان از طریق ایران ایجاد شده است و طراحی ارتباط عراق با ترکیه هم در حال برنامه‌ریزی است.
مظلومی ادامه داد: درحوزه تامین پهنای باند آمادگی هرگونه همکاری با کشور عراق را داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: باتوجه به نزدیکی دینی و فرهنگی دو کشور، ایران آمادگی ارائه اینترنت پاک به عراق را دارد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: با ایجاد فضای گسترده ارتباطی و مخابراتی بین دوکشور، قادر به ایجاد یک شبکه ترانزیت امن در منطقه هستیم.
در این نشست البیاتی، معاون فنی وزارت ارتباطات عراق، این کشور را مسیر ارتباطی شرق و غرب دانست و گفت: ما در جهت ساماندهی حجم بالای ترافیک بین کشورهای خلیج فارس حرکت می‌کنیم.نظرات غیرفعال است.