کد خبر: 17194

اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره همایش ایران کانکت ۲۰۱۶

سینا: وزات ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای درباره همایش ایران کانکت توضیحاتی به منظور تنویر افکار عمومی و شبهات پیش آمده درباره آن منتشر کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اطلاعیه آمده است:
۱- مجموعه کنفرانس هایی از ۱۰ سال پیش درکشورهای مختلف توسط یک شرکت مجری غیردولتی انگلستان (Euromoney) درحال برگزاری است و سالانه دوبار در آسیا برگزار می‌شود. در این اجلاس مدیران ارشد شرکت های فعال در حوزه ICT گرد هم آمده و آخرین اطلاعات پیرامون نوآوری ها و فناوری های نوین این حوزه و همچنین معرفی پتانسیل های موجود برای سرمایه گذاری درحوزه ICT مطرح می شود. باتوجه به اینکه نمایندگان کشورمان نیز دراین اجلاس حضور داشته اند، امسال یکی از این کنفرانس ها به منظور کسب سهم از بازار منطقه ای و بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران به نام Iran connect در تهران برگزار خواهد شد.
۲- باتوجه به حضور کارشناسان و شرکت کنندگان بین المللی در این همایش، هماهنگی لازم با مبادی ذیربط صورت گرفته و نهادهای مرتبط درجریان برگزاری این همایش هستند.
۳- این کنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری ها و سرمایه گذاری های بین المللی درحوزه ICT و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت ترانزیت دیتا و ایجاد درآمد ملی است و حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سخنران در این همایش مطرح شده و وزارت ارتباطات برگزار کننده این همایش نیست.
۴- این همایش صرفا رویکرد فنی اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست و لذا هیچ یک از مقامات سیاسی یا نظامی درخواست حضور دراین همایش را نداشته اند. لذا طرح و ربط برگزاری این همایش به عدم امکان حضور برخی فرماندهان سرافراز کشورمان منطقی و اخلاقی نیست البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، این شرط شرکت مذکور حذف شد.
۵- ۵- قطعا همایش های فنی و اقتصادی بین المللی در جمهوری اسلامی ایران و معرفی توانمندی های کشور در شرایط فرصت های به دست آمده پس از برجام، موید رویکرد صحیح دولت برای دستیابی به ظرفیت های اقتصادی جدید بین المللی برای کشور در خلال پروژه های بزرگ تکنولوژیک است و سلیقه های مخالف دولت در رقابت های سیاسی باید به حفظ مصالح کشور توجه داشته باشد.نظرات غیرفعال است.