کد خبر: 7898

اطلاعات خصوصی مشترکان همراه اول محفوظ است

سینا: اطلاعات خصوصی مشترکان همراه ¬اول شامل«شماره تلفن، نام، نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، شغل، میزان تحصیلات، کدملی، کدپستی و آدرس»، جزو حریم خصوصی مشترکان محسوب شده و در شرکت ارتباطات سیار ایران کاملاً محفوظ است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطت (سینا) از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، شب گذشته (سه¬شنبه ۲۲/۹/۹۰) در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دو سیما در گزارشی به نقل از چند غرفه دار بی نام و نشان در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۱ ادعا شده بود که اطلاعات خصوصی مشترکان ایرانسل و همراه¬اول، به طور رسمی در اختیار آنان قرار می گیرد.
بر اساس این گزارش، همراه اول به عنوان پیشتاز عرضه سیم‌کارت در کشور که از ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۷۳، خدمت‌رسانی به مشترکان خود در سراسر کشور را آغاز کرده است، از همان ابتدا تا کنون خود را موظف به حفظ کامل حریم خصوصی مشترکان دانسته و به هیچ وجه اجازه دسترسی به اطلاعات خصوصی مشترکان شامل «شماره تلفن، نام، نام ¬خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، شغل، میزان تحصیلات، کدملی، کدپستی و آدرس»، را نداده است؛ تا آنجا که به عنوان مثال قبوض مشترکین دائمی همراه اول با پاکت توزیع می¬شود که تا حد ممکن اینگونه اطلاعات حتی در دسترس توزیع‌کنندگان و همسایگان نیز قرار نگیرد.
این گزارش می افزاید: پیمانکاران ارسال پیامک انبوه شرکت ارتباطات سیار ایران نیز تنها امکان ارسال پیامک به مخاطبین بر مبنای انتخاب «نوع سیم کارت (دائمی و اعتباری)، استان و شهر»، آن هم بدون دسترسی به شماره تلفن مشترک را دارند.
در پایان این گزارش، همراه اول ضمن رد کامل ادعاهای مرتبط با خود در بخش خبری مذکور، خواستار معرفی مدعیان مربوطه از سوی بخش خبری بیست وسی، برای پیگیری های قضایی شده است.نظرات غیرفعال است.