کد خبر: 9204

اصلاح اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت به تایید شورای نگهبان رسید

سینا: شورای نگهبان اصلاح اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست و آن را تایید کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطت (سینا) از شرکت ارتباطات زیرساخت، مجید خباز سرپرست دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل این شرکت با اعلام  این مطلب گفت: برهمین اساس، ماده دو اساسنامه که شرح وظایف شرکت را  تعریف می‌کند. شبکه مادر مخابراتی را  مجموعه‌ای از سیستم‌های  شبکه زیرساخت راه دور شامل شبکه  بین استانی، بین مراکز استان‌ها، شهرها و مناطق خاص و شبکه بین‌الملل مخابرات کشور تعریف می‌کند.
خباز در ادامه شبکه  بین‌الملل مخابرات کشور را مجموعه‌ای از  شبکه مایکروویو، شبکه اصلی فیبر نوری  بین استانی و مناطق خاص، شبکه  بین آنها و ایستگاه‌های زمینی ماهواره‌ای مخابراتی مرتبط با زیرساخت، مراکز سوییچینگ راه دور بین استانی  و بین‌المللی مداری و بسته‌ای  تعریف کرد.
وی در ادامه افزود: براساس این ماده، شرکت ارتباطات زیرساخت وظیفه  تامین ظرفیت‌های انتقال و راهیابی ترافیک راه دور  و بین‌الملل، پشتیبانی و مدیریت هر نوع ترافیک صوت، تصویر و داده مورد نیاز کشور را برای اپراتورها، متقاضیان دولتی و غیر دولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی در محدوده بین استانی  و مناطق خاص را بر عهده دارد.
خباز توضیح داد: در این ماده منظور از  شهرها و مناطق خاص، مراکزی است که به دلیل  اهمیت،علاوه بر مراکز استان، زیرساخت به نمایندگی  از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در آنجا نیز حضور داشته باشد.
سرپرست دفتر روابط عمومی و اموربین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: از دیگر مفاد  اصلاح شده اساسنامه این شرکت می‌توان  به تغییر ترکیب اعضای مجمع عمومی و همچنین افزایش سرمایه شرکت اشاره کرد.نظرات غیرفعال است.