کد خبر: 10789

استقبال روزافزون مالکان تلویزیون متصل از خدمات آنلاین

سینا: براساس جدیدترین تحقیقات، در حدود ۷۰درصد از مالکان تلویزیون‌های متصل به اینترنت از خدمات آنلاین استفاده می‌کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از گروه علمی تحلیلی طیف، اخیرا شرکت Smartclips، متخصص در حوزه تبلیغات ویدئویی، یک نظرسنجی از حدود ۱۵۰۰ نفر از افراد ۱۴ تا ۴۹ ساله که از تلویزیون متصل استفاده می‌کنند انجام داده است.
براساس نتایج این نظرسنجی، ۵۶درصد از پاسخ‌دهندگان، مالک یک نوع از تجهیزاتی هستند که امکان استفاده از اینترنت از طریق صفحه نمایش تلویزیون را به صورت مستقیم (به وسیله یک تلویزیون هوشمند) یا به صورت غیرمستقیم (به وسیله تجهیزاتی همچون پلیرهای Blu–ray یا کنسول بازی) فراهم می‌کند.
همچنین ۲۶درصد از آنها اعلام کرده‌اند که تقریبا همیشه در هنگام تماشای تلویزیون از اینترنت استفاده می‌کنند.
۸۴ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز اعلام کرده‌اند که تماشای برنامه‌های تلویزیون و فیلم‌ها به صورت غیرخطی، جالب‌ترین قابلیت در مورد تلویزیون متصل به شبکه است و در حدود نیمی از آنها نیز جستجوی محصولات و خدمات از طریق تلویزیون یا تبلیغات آنلاین را به عنوان جالب‌ترین قابلیت آن انتخاب کرده‌اند.
شایان ذکر است که اخیرا مؤسسه تحقیقاتی جونیپر نیز پیش‌بینی نموده که تعداد دستگاه‌های تلویزیون خانگی متصل به اینترنت تا سال ۲۰۱۷، به ۶۵۰میلیون دستگاه خواهد رسید و عامل اصلی رشد تلویزیون‌های هوشمند را استفاده از خدمات ویدئویی OTT همانند Netflix یا یوتیوب اعلام کرده است.
گروه علمی تحلیلی طیف به عنوان کانون تفکر مخابرات ایران قصد دارد همایشی با عنوان “خدمات چندرسانه‌ای باندوسیع: از سیاست‌گذاری تا اجرا” را در ۸آبان ماه ۹۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار نماید که از محورهای اصلی آن می‌توان به بررسی روندهای توسعه فناوری‌های OTT و تلویزیون‌های متصل به شبکه اشاره کرد. علاقمندان به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.teyf.ir مراجعه نمایند یا با شماره ۸۸۵۱۳۸۱۰ تماس حاصل نمایند.نظرات غیرفعال است.