کد خبر: 9988

استقبال از برنامه پیامک‌خوان رسا در گوشی‌های سیمبین نوکیا

سینا: در راستای بومی‌سازی محتوا و حمایت از برنامه‌نویسان بومی در دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده که در ۱۴ اسفند سال گذشته با همکاری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، نرم‌افزار برتر در مسابقه برنامه‌نویسی نوکیا با عنوان پیامک‌خوان رسا برای دانلود در گوشی‌های سیمبین از طریق صفحه دانلودهای وب‌سایت فارسی نوکیا در اواخر اسفند۹۰ در دسترس قرار گرفت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی نوکیا در ایران، برنامه پیامک‌خوان رسا تاکنون مورد استقبال بسیاری از کاربران واقع شده است. نوکیا در راستای ادامه مسئولیت‌ها و فعالیت‌های اجتماعی خود و حمایت از مصرف‌کنندگان ایرانی، حدود ۱۵۰ بسته از نسخه کامل این نرم‌افزار را به مراکز آموزشی نابینایان واقع در ۱۰ استان کشور ایران ارسال کرده است تا در میان مدارس نابینایان توزیع شوند.
استان‌های قم، خراسان رضوی و شمالی، کرمان، لرستان، مرکزی، همدان، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان و فارس استان‌های دریافت‌کننده بسته‌های کامل نرم‌افزار پیامک‌خوان رسا هستند. هر کدام از این استان‌ها ۱۵ بسته نرم‌افزار پیامک‌خوان رسا را برای توزیع در میان مدارس نابینایان در اختیار گرفتند.
این نرم افزار متون فارسی و انگلیسی را به گفتار صوتی تبدیل می‌کند. محیط نرم‌افزاری پیامک‌خوان رسا همانند سیستم پیامکی تلفن همراه است؛ با این تفاوت که تمام پیامک‌ها را برای کاربر می‌خواند. نرم‌افزار پیامک‌خوان رسا دسترسی به تلفن همراه را آسان و امن می‌کند. همچنین این برنامه قابلیت‌های ویژه‌ای برای افراد نابینا و ناشنوا (برای خواندن متن‌های نوشتاری؛ از آنجا که اکثر افراد ناشنوا دچار مشکل تکلم نیز هستند) فراهم می‌کند.
افرادی‌که قادر نیستند حروف انگلیسی(فینگلیش) را بخوانند، سالمندانی که دچار پیرچشمی هستند یا به هر دلیل دیگری قادر به خواندن پیامک نیستند، قادر خواهند بود از محتوای پیامک خود مطلع شوند. افراد به هنگام مشغله کاری می‌توانند پیامک خود را بشنوند، بدون اینکه لازم باشد به نوشته‌ها نگاه کنند. علاوه بر این، غیر فارسی‌زبانان نیز می‌توانند با تلفظ حروف فارسی آشنا شوند.نظرات غیرفعال است.