کد خبر: 10813

استراتژی جدید کمیسیون اروپا برای توسعه رایانش ابری

سینا: نیلی کروز معاون رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد که این کمیسیون یک استراتژی جدید برای توسعه رایانش ابری دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از گروه علمی تحلیلی طیف، کمیسیون اروپا جزئیات مربوط به استراتژی جدید خود در مورد توسعه رایانش ابری را منتشر کرده است که براساس آن ادعا می‌کند ۲٫۵میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد و تولید ناخالص داخلی سالانه را تا سال ۲۰۲۰ در کشورهای اتحادیه اروپا به ۱۶۰میلیارد یورو افزایش خواهد داد.
به اعتقاد نیلی کروز، به نظر می‌رسد برنامه “توسعه رایانش ابری در اروپا”، سرعت استقبال از خدمات ابری در این منطقه را افزایش خواهد داد.
به عقیده کروز، “رایانش ابری یک عامل تغییردهنده برای اقتصاد اروپا است و اگر کمیسیون اروپا اقدامی انجامی ندهد، منافع اقتصادی را از دست خواهیم داد. ما باید به بازار انبوه دست پیدا کنیم و مجموعه قوانینی واحد را در سرتاسر اروپا اجرا کنیم. البته باید ریسک‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه رایانش ابری را نیز به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.”
این کمیسیون معتقد است که فقدان استانداردهای مشترک مانعی بر سر راه شرکت‌ها برای استقبال از خدمات ابری است، زیرا در مورد امنیت اطلاعات داخلی و مشتریان خود بسیار نگران هستند. همچنین استراتژی کمیسیون اروپا در مورد امنیت سایبری نیز طی ماه‌های آینده پیشنهاد خواهد شد.
لازم به ذکر است که گروه علمی تحلیلی طیف قصد دارد همایشی با عنوان “خدمات چندرسانه‌ای باندوسیع: از سیاست‌گذاری تا اجرا” را برگزار نماید که یکی از سخنرانان کلیدی آن، آقای توماس کروویلا مدیرعامل بخش خاورمیانه و آفریقای جنوبی شرکت ADL، به بررسی موضوع نقش رگولاتورها در توسعه دسترسی به باندوسیع و تجربه سایر کشورها و امکان اجرای آن در ایران می‌پردازد.
این همایش در تاریخ ۸آبان ماه ۱۳۹۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.teyf.ir مراجعه نمایند یا با شماره ۸۸۵۱۳۸۱۰ تماس حاصل نمایند.نظرات غیرفعال است.