کد خبر: 16874

اریکسون در محیط آزمایشی با فناوری ۵G به سرعت دانلود ۲۵ گیگ دست یافت

سینا: فناوری ۵G تا سال ۲۰۲۰ تجاری خواهد شد و اپراتورهای پیشرو از هم اکنون برای استانداردها و آزمایش‌های این فناوری برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند به طور موثر طیف فرکانس بالای این فناوری جدید را مهار کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بر همین اساس، اریکسون نمونه‌های رادیویی فناوری ۵G را با استفاده از حالات چند کاربره، چند ورودی، خروجی چندگانه (MU MIMO) و Massive MIMO برای افزایش سرعت دانلود مورد ارزیابی قرار داد. این شرکت همچنین پرتو پیشرفته را که به باند امواج میلیمتری نیاز دارد، جهت اطمینان از کارایی و قابلیت اطمینان برای کاربرانی که از این شبکه استفاده می‌کنند، به کار برد.
سیزو وان، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری در شرکت NTT DOCOMO، می‌گوید: ما بسیار خوشحالیم که این دستاورد بزرگ نمونه‌های رادیویی فناوری ۵G اریکسون، از طریق همکاری فنی میان اریکسون و شرکت DOCOMO، بدست آمده است و این همکاری برای سال‌های آینده هم ادامه خواهد داشت. هر دو شرکت اینک در حال انجام آزمایش در محیط‌های غیرآزمایشگاهی هستند تا مشخص شود فناوری ۵G در عمل چگونه خواهد بود. این کار ما را قادر به ارائه سرویس‌های جدید با فناوری ۵G خواهد کرد. اینک ما در موقعیت خوبی برای تجاری‌سازی فناوری ۵G تا سال ۲۰۲۰ هستیم.
دونگمیان لی، کارمند ارشد فناوری در شرکت KT، می‌گوید: هر چند ما با اریکسون همکاری می‌کنیم اما KT به تنهایی در مسیر پیشرفت در ارائه سرویس ۵G در بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ یانگ است. ما می‌دانیم اریکسون قادر به آزمایش‌های پیشرفته در زمینه فناوری ۵G است، آزمایش‌هایی از قبیل ردیابی پرتو، MU MIMO، Massive MIMO که ما برای تجاری‌سازی فناوری ۵G به آن‌ها نیاز خواهیم داشت.
نمونه‌های رادیویی فناوری ۵G اریکسون درحال حاضر تجربه سرعت دانلود بیش از ۱۲ گیگابیت بر ثانیه را به کاربران تلفن همراه ارائه می‌دهد. در محیط‌های نمایش زنده با استفاده از MU-MIMO به سرعت دانلود بیش از ۲۵ گیگابیت در ثانیه خواهد رسید. نمایش زنده برای هر دو شرکت NTT DOCOMO و KT در فضاهای باز محوطه اریکسون در کیستای سوئد و همچنین در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا برجسته خواهد شد. نمونه‌های رادیویی فناوری ۵G از معادل۴۰ حامل LTE پشتیبانی می‌کند.
آرون بانسال، معاون ارشد واحد تجارت رادیویی اریکسون، می‌گوید: اریکسون قادر است مشتریان اپراتورهای پیشرو خود را جهت تجربه ویژگی‌های پیشرفته فناوری ۵G به کار گیرد تا معیار عملکرد واقعی این فناوری را در جهان واقعی به دست آورد. درحال حاضر با استفاده از نمونه‌های رادیویی فناوری ۵G اریکسون، ما از MU-MIMO، Massive MIMO و ردیابی پهنای باند بیشتر موجود در طیف موج میلیمتری پشتیبانی می‌کنیم.
عملکرد فناوری ۵G به نفع مصرف‌کنندگان، کاربران تجاری و کل صنایع خواهد بود. سرعت چندین گیگابیت در ثانیه توسط نمونه‌های رادیویی ۵G اریکسون ارائه می‌شود و نه فقط از تقاضای درحال رشد پهنای باند تلفن همراه در گوشی‌های هوشمند دیگر دستگاه‌ها پشتیبانی می‌کند بلکه جایگزین عملی و موثری برای اتصالات هزینه بردار فیبر نوری است. فناوری ۵G روی اینترنت اشیا نیز تاثیر خواهد گذاشت به گونه‌ای که برنامه‌های کاربردی جدید برای وسایل نقلیه هوشمند و معماری حمل و نقل، کنترل از راه دور ماشین آلات سنگین در محیط‌های خطرناک، جراحی از راه دور و سطح جدیدی از تعامل انسان و اینترنت اشیا از جمله واقعیت افزوده همه جانبه و بازی‌های همه جانبه را ایجاد خواهد کرد.
توسعه فناوری ۵G می‌تواند تکامل LTE را در بر‌گیرد. به علاوه باعث دسترسی به فناوری‌های رادیویی جدید شامل اغلب فرکانس‌های بالاتر شود. این فرکانس بالاتر یک محدوده انتقال کوتاه‌تر را برای شبکه‌های تلفن همراه ایجاد کرده و مشکل تضعیف فرکانس که به دلیل عوامل آب و هوایی بوجود می‌آید و می‌تواند عملکرد و قابلیت اطمینان را تحت تاثیر قرار دهد، حل کند.
نمونه‌های رادیویی ۵G اریکسون با استفاده از MIMO چند کاربره برای انتقال داده‌ها به چندین دستگاه کاربر با استفاده از عملیات هم‌زمانی و فرکانس منابع انجام شده و در نتیجه افزایش کارایی طیفی سیستم را باعث می‌شود. Massive MIMO و پرتو با تعداد زیاد از عناصر آنتن هر دو توان و بهره وری انرژی را بهبود می‌بخشند. با ردیابی پرتو نمونه‌های رادیویی ۵G اریکسون، موقعیت و حرکت یک دستگاه داده ردیابی شده و به صورت تک نقطه یا چند پرتو بهترین جهت را برای آن دستگاه در زمان واقعی، ثبت می‌کند. برای اطمینان از اتصال به طور مداوم و قابلیت اطمینان، این پرتوها از نقاط انتقال متعدد ارسال می‌شود.
فناوری ۵G روی کل شبکه تلفن همراه و اکوسیستم مرتبط و دستگاه‌های رادیویی در دسترسی موثر خواهد بود. نمونه‌های رادیویی ۵G اریکسون محصولاتی برای دسترسی رادیویی هستند که می‌تواند داخل یا خارج از ساختمان نصب شوند و اپراتورها را قادر به ارزیابی سرویس ۵G در محیط های شبکه خود می‌کند.نظرات غیرفعال است.