کد خبر: 12294

ارسال پیام کوتاه می‌تواند از حمله آسم جلوگیری کند

سینا: مطالعه‌ای که از سوی موسسه فناوری جورجیا صورت گرفته است، نشان می‌دهد که ارسال یک پیامک ساده به کودکان مبتلا به آسم و پرسش درمورد علائم و اطلاعات شرایط آنها در هر روز می‌تواند موجب بهبود شرایط سلامتی آنها شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، براساس این مطالعه پرسش درمورد علائم و اطلاعات درمورد کودکان مبتلا به آسم از طریق پیامک موجب عملکرد ریوی بهتر و درک بهتر از شرایط این کودکان طی ۴ ماه نسبت به گروه‌های دیگر شده است.
نتایج این تحقیقات می‌تواند موجب انجام مطالعات بیشتر در زمینه mHealth در آینده شود که روندی است مبتنی بر این ایده که دستگاه‌های تلفن همراه می‌توانند برای بهبود سلامت و تندرستی مورد استفاده قرار گیرند.
آسم شایع‌ترین اختلال تنفسی مزمن در ایالات متحده به شمار می‌آید. حدود ۱۷٫۳ میلیون نفر آمریکایی که بیش از ۵ میلیون نفر آنها کودک هستند مبتلا به آسم هستند. از سوی دیگر ارسال پیام روشی ارتباطی محبوب میان نوجوانان آمریکایی است و نزدیک به ۷۵ درصد از این نوجوانان از تلفن همراه استفاده می کنند.
این موارد محققان موسسه جورجیا را به بررسی اینکه آیا این فناوری در دسترس و آسان می‌تواند به بیماران کم سن و سالشان در مدیریت بیماری آسم کمک کند، ترغیب کرده است.
در تحقیق دیگر انجام شده از سوی این گروه تحقیقاتی در زمینه نقش شبکه‌های اجتماعی آنلاین روی تندرستی، اثر کمک‌کننده شبکه‌های اجتماعی روی افراد مبتلا به اوتیسم جهت بهبود روابط اجتماعی آنها بررسی شد.
یکی از چالش‌های پیش روی افراد مبتلا به اتوسیم نداشتن شبکه‌ای از افرادی است که بتوانند در شرایط روزانه مانند نگهداری خانه، برنامه‌ریزی اقتصادی یا روابط به آنها آگاهی دهند.
از آنجایی که این افراد نمی‌توانند از شبکه‌های اجتماعی متعارف مانند فیسبوک استفاده کنند و همچنین آسیب‌پذیری این افراد در برابر کاربرانی که سعی می‌کنند از آنها سوء‌استفاده کنند، در این شبکه‌های اجتماعی، محققان یک شبکه اجتماعی مخصوص به این افراد را راه‌اندازی کرده‌اند.
در شبکه اجتماعی GroupMe افراد مبتلا به اتوسیم عضو شبکه با تعداد محدودی از افراد از پیش تعیین شده از میان دوستان و خانواده ارتباط داده می شوند تا در مورد مسائل و سوالات در زندگی روزانه اطلاعاتی به دست آورد.نظرات غیرفعال است.