کد خبر: 10807

ارتقای موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و تاسیس پژوهشکده مدیریتی فناوری فاوا

سینا: براساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقا یافت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نظر به ظرفیت‌ها و توانایی علمی و تخصصی موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه ICT با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی جایگاه موسسه یاد شده به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقا یافت.
همچنین با تایید شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشکده مدیریت فناوری فاوا در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس خواهد شد.
حسین صمیمی مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ذکر این مطلب افزود: پژوهشگاه در حال حاضر دارای ۶۵ عضو هیات علمی تمام وقت است که بیش از ۳۰ درصد آنها در مرتبه استادیار و دانشیار پژوهشی در حال فعالیت هستند.
صمیمی گفت: تا کنون فعالیت‌های این پژوهشگاه در قالب ۳ پژوهشکده فناوری ارتباطات، فناوری اطلاعات و امنیت ICT در حال انجام بوده و به تازگی با توجه به موافقت اصولی اخذ شده از شورای گسترش آموزش عالی، پژوهشکده مدیریت فناوری فاوا نیز تاسیس و راه‌اندازی خواهد شد.
وی انجام مطالعات راهبردی در حوزه فاوا، بررسی‌های فنی و اقتصادی در خصوص فناوری‌های نوین، مطالعات بین‌الملل و نیز مطالعات حقوق و مقررات فاوا را از ماموریت‌های اصلی این پژوهشکده برشمرد.
مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه با تاکید بر اهمیت فاوا در حوزه‌هایی چون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی افزود: پژوهشکده مدیریت فناوری فاوا نقش بسیار کلیدی در انجام مطالعات راهبردی و نیز آینده پژوهی برای کمک به تصمیم سازی مدیران ارشد حوزه ICT خواهد داشت و بستر مناسبی برای مدیریت کلان حوزه ICT در کشور ایجاد خواهد کرد.نظرات غیرفعال است.