کد خبر: 10724

ارتقای بسترهای ارتباطی بین‌الملل شرکت زیرساخت باعربستان برای ایام حج

سینا: شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایام برگزاری مراسم حج بسترهای ارتباطی بین‌الملل با عربستان را ارتقاء داده است.

 به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساختحسین معدنی‌پور مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه این شرکت با اعلام این مطلب گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت، امسال با توجه به پیش‌بینی نیازهای ارتباطی ایام حج، علاوه بر افزایش کانال‌های ارتباطی مستقیم بین دو کشور، مسیرهای ترانزیت بین ایران و عربستان را نیز افزایش و مورد بازنگری کیفی قرار داده است.

مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه  شرکت ارتباطات زیرساخت  با اشاره به این نکته  که شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق چندین مسیر پشتیبان، ارتباطات زائران ایرانی را تقویت و ارتقاء بخشید ه است، افزود: اغلب این مسیرها نیز از طریق کشورهای همسایه برقرار می‌شود.

وی اضافه کرد: با اقدامات خوبی که همانند سالیان قبل به عمل آمده است، انتظار می‌رود تا ضمن ارتقاء کیفی مکالمات، میزان ترافیک راهیابی نشده (No Route) کاهش چشمگیری یابد.

معدنی‌پور خاطرنشان کرد: علاوه بر این بسترهای ارتباطی در سطح  داخلی و مسیرهای بین‌الملل کشور به گونه‌ای فراهم و توسعه یافته است که حجاج کشورمان بتوانند با اطمینان خاطر مکالمات پایدار و با کیفیت مطلوبی را با  بستگانشان در داخل کشور برقرار کنند.

مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه  شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: امسال نیز همانند سالیان گذشته نمایند گان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت به مکه مکرمه و مدینه منوره اعزام تا ضمن پاسخگویی به نیازهای ارتباطی حجاج محترم، از نزدیک شاخص‌های کمی و کیفی ترافیک وارده و صادره به مقصد عربستان را در ایام حج، به طور ویژه تحت نظارت قرار دهند.

وی تاکید کرد: کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت  از طریق مراکز مدیریت شبکه این اداره کل که به صورت ۲۴ ساعته و مستمر ترافیک مسیر عربستان را به صورت ویژه تحت کنترل دارند، ترافیک این مسیر را مدیریت می‌کنند تا  در صورت مشاهده هرگونه اشکال و اختلال احتمالی ارتباطات،  فورا آن را رفع کنند.نظرات غیرفعال است.