کد خبر: 1000
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد:

ارایه سرویس های جدید روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت

سینا: مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران گفت: درحال حاضر، امکان ارایه چهار سرویس متنوع روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت به کاربران اینترنتی کشور فراهم شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سعید مهدیون افزود: پیش از این تنها امکان اندازه گیری سرعت اینترنت مورد استفاده، برای کاربران فعال شده بود.
وی افزود: این درحالی است که کاربران اینترنتی کشورمان می توانند به صورت رایگان و با مراجعه به این سرورها، علاوه بر اندازه گیری سرعت، کیفیت اینترنت مورد استفاده خود، را نیز ارزیابی کنند.
مهدیون با اشاره به فعال شدن امکان ثبت گزارش های اندازه گیری  صورت گرفته، گفت: یکی از سرویس هایی که روی این سرورها فعال شده امکان ارایه شکایت الکترونیکی است.
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران درخصوص چگونگی کاربرد این سرویس تصریح کرد: کاربران اینترنتی کشورمان می توانند گزارش هایی که به کمک این سرور تهیه کرده اند را ثبت و به عنوان مستندات خود از آن ها استفاده کنند.
وی ادامه داد: بر همین اساس کاربران می توانند شکایت الکترونیکی خود را مبنی بر دریافت سرویس نامطلوب از ارایه دهندگان اینترنت به همراه مستندات موجود به سازمان تنظیم مقررات ارایه کنند.
مهدیون با اشاره به راه اندازی سرویس “تست ظرفیت خط” در هفته جاری خاطرنشان کرد: به کمک این سرویس، امکان اندازه گیری استفاده از تمام ظرفیت خط ارتباطی جهت انتقال حداکثر اطلاعات در واحد زمان، بودن توجه به ترتیب بسته های اطلاعاتی از دست رفته فراهم می شود.
وی درخصوص میزان استفاده کاربران از سرورهای اندازه گیری سرعت، گفت: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، تاکنون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ تست سرعت انجام شده است.
وی افزود: در صورت فعال شدن تمامی ۱۰ سرور اندازه گیری سرعت، تعداد مراجعان به صورت تصاعدی رشد خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران با تأکید به آمادگی این شرکت برای ارایه این سرورها به بخش خصوصی تصریح کرد: هر کدام از ISP ها و یا ISDP هایی که احساس می کنند سرویس های خود را با کیفیت مناسبی به کاربران ارایه می کنند، می توانند یکی از این سرورها را روی سیستم خود قرار دهند و امکان اندازه گیری سرعت را برای کاربران فراهم کنند.نظرات غیرفعال است.