کد خبر: 8442

ارایه اطلاعات بانکی به دیگران ممنوع است

سینا: سرهنگ حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی وی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال، پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پلیس فتا ناجا، طی تحقیقات تخصصی کارشناسان مشخص گردید مبلغ برداشت شده به حساب مالک یک فروشگاه جهت خریداری قطعات رایانه‌ای انتقال داده شده است، در تحقیقات و بررسی تصاویر شاکی قادر به شناسایی خریدار نبود.
در ادامه در خصوص خرید اینترنتی و یا هر گونه ثبت نام اینترنتی از شاکی تحقیق به عمل آمد که وی اظهار داشت حدود دو ماه پیش برای ثبت در سایتی به کافی نت مراجعه که کلیه مراحل ثبت نام نیز توسط متصدی کافی نت انجام شده است . وی در خصوص اطلاعات ارائه شده به متصدی بیان داشت که اطلاعات شخصی و نیز مشخصات حساب بانکی خود را نیز اعم از رمز کارت ، رمز اول و دوم و … را در اختیار مسئول کافی نت قرار دادم . با توجه به اینکه برای ثبت نام در این سایت نیاز به ارائه اطلاعات حساب بانکی نبوده، لذا ﻤﺄمورین  به متصدی کافی نت مظنون شده و در نهایت وی دستگیر شد . متهم پس از رویت ادله کافی به جرم خود اعتراف کرد.
معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در این خصوص از هموطنان گرامی درخواست نمود هنگام مراجعه به کافی نت‌ها و دیگر مراکز اینترنتی از دادن اطلاعات شخصی به خصوص اطلاعات بانکی خود پرهیز کنید و در صورتیکه مجبور بودید رمز خود را در اختیار دیگران قرار دهید، بلافاصله رمز خود را تغییر دهید . وی در پایان افزود: مدیران کافی نت‌ها باید توجه داشته باشند از افراد معتمد و مسئول برای تصدی در کافی نت بهره برده و در صورت بروز چنین مشکلاتی با آنها نیز برخوردی قاطع خواهد شد.نظرات غیرفعال است.