کد خبر: 10201
عضو هيات مديره شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد:

ارایه تخفیف ۴۰ درصدی در فروش پهنای باند به شرکت‌های اینترنتی

سینا: عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از ارایه تخفیف ۴۰ درصدی در فروش پهنای باند به شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت‌های ارایه‌کننده اینترنت پرسرعت (PAP) از سال گذشته خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، احمد پورنگ‌نیا در دومین سمینار تخصصی انتقال پهنای باند بین الملل افزود: از سال گذشته تاکنون ۴۰ درصد قیمت پایه فروش پهنای باند را کاهش دادیم که تخفیف ۲۰ درصدی آن سال گذشته اعمال شد و از ابتدای سال ۹۱ نیز مجددا ۲۰ درصد تخفیف داده شده است.
وی اظهار داشت: قیمت پهنای باند تحویل شده به شرکت‌های خصوصی ۱۰ درصد هزینه‌های اینترنت را تشکیل می‌دهتد و اگر آن را نیز به صورت رایگان توزیع کنیم، تنها ۱۰ درصد روی قیمت تمام شده و دریافت شده از کاربر تاثیرگذار خواهد بود.
پورنگ‌نیا افزود: شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت باید در هزینه‌های خود تجدید نظر کنند تا قیمت نهایی اینترنت ارزان شود.
به گفته وی، قیمت اینترنت توزیع شده، قیمتی است که رگولاتوری تعیین می‌کند و وقتی قیمت پهنای باند کاهش می‌یابد، در فروش آن نیز این تحفیف را قائل می‌شویم اما کاهش قیمت و ارزان کردن پهنای باند برای استفاده نهایی بسیار اندک و تنها ۱۰ درصد است.نظرات غیرفعال است.