کد خبر: 10912

ارائه سریع و پایدار خدمات از طریق شبکه‌های تحویل محتوا

سینا: کوین لوییس، یکی از مدیران شرکت EdgeCast از بزرگترین ارائه کنندگان CDN در جهان، در خصوص اهمیت استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) برای اپراتورهای مخابراتی اظهار داشت: بهبود کیفیت خدمت رسانی و ارائه سرویس به کاربران، ارزش افزوده ناشی از کاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی استفاده از زیرساخت‌ها، از مهمترین دلایلی است که ارائه دهندگان محتوا را به استفاده از شبکه‌های تحویل محتوا (CDN) ترغیب می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از کمیته علمی همایش ملی خدمات چندرسانه ای باندوسیع، از سیاست گذاری تا اجرا، لوییس ضمن بیان این مطلب که مدیریت ارائه فایل‌های ویدئویی با استفاده شبکه‌های CDN منجر به کاهش هزینه و افزایش درآمد اپراتورهای مخابراتی خواهد شد، گفت: تنها راه مواجهه اقتصادی با حجم فراوان فایل¬های ویدیویی که به شبکه اپراتورهای مخابراتی وارد می¬شود، استفاده از شبکه‌های تحویل محتواست.
این مدیر ارشد شرکت EdgeCast، افزایش قابل‌توجه مشترکان موبایل و تمایل آنها به دریافت سریع و پایدار خدمات از طریق ابزارهایی همچون گوشی¬های هوشمند را، زمینه‌ساز فراهم شدن فرصتی مناسب جهت ارائه شبکه های CDN بر بستر موبایل دانست و در خصوص ایجاد چنین فضایی برای شبکه¬های مخابراتی قاره آسیا اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی که شبکه¬های مخابراتی آسیایی در زمینه ارائه خدمات بر مبنای شبکه های CDN با آن مواجه هستند، نحوه تعامل و همکاری آنها با یکدیگر است. با این وجود فرصت‌های فراوانی پیش روی آنهاست که در صورت استفاده صحیح از آن نتایج مطلوبی به دست خواهد آمد.
یادآور می‌شود که روند توسعه فناوری های تلویزیون متصل به شبکه (Connected TV) ، محتوای سوار بر شبکه (OTT)، بازی های تحت شبکه و شبکه های تحویل محتوا (CDN) از موضوعاتی است که در همایش ملی خدمات چندرسانه¬ای باندوسیع، از سیاست¬گذاری تا اجرا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
در همین راستا سرکان سویم، مدیرعامل شرکت Medianovaدر زمینه شبکه‌های CDNو نقش آنها در توسعه خدمات چند رسانه‌ای مطالبی را ارائه خواهد کرد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.TEYF.IR مراجعه کرده یا با شماره تلفن۲۹-۸۸۷۶۳۱۲۸ تماس حاصل نمایند.نظرات غیرفعال است.