کد خبر: 9834

اختلافات میان اپل و سامسونگ همچنان ادامه دارد

سینا: اختلافات میان اپل و سامسونگ بر سر کپی‌برداری از محصولات یکدیگر و سرقت حق اختراع و ثبت همچنان ادامه دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در این میان بارها سامسونگ علیه اپل در کره جنوبی دعوی حقوقی را مطرح کرده تا از فروش محصولات این شرکت آمریکایی در این کشور ممانعت به عمل بیاد و بارها نیز اپل آمریکایی در دادگاه‌های این کشور خوستار ممنوعیت فروش محصولات سامسونگ در آمریکا شده است.
گرچه هر یک از طرفین به نوعی در این طرح‌های دعاوی حقوقی موفق یا ناموفق بوده‌اند و هنوز در بازار رقابت با هم جنجال دارند، اما این اختلافات هنوز پایان نیافته است.
در تازه‌ترین اقدام نیز شرکت اپل به دنبال این است تا از فروش محصولات سامسونگ در آمریکا ممانعت به عمل آورد. شرکت اپل به دنبال یافتن راهی است تا بتواند عرضه جدیدترین گوشی هوشمند سامسونگ را در آمریکا ممنوع کند.
اپل با ادعای تجاوز سامسونگ به دو امتیاز این شرکت در ساخت جدیدترین گوشی هوشمندش قصد دارد عرضه گوشی Galaxy SIII را در آمریکا ممنوع کند.
اپل ادعا می‌کند سامسونگ در ساخت گوشی Galaxy S3 به امتیاز رابط کاربری جست‌وجو که به کاربران امکان اسکن منبع و نوع آن را می‌‌دهد و دیگری الگو تشخیص اطلاعات و عمل مناسب را فراهم می‌کند، تجاوز کرده است.
در پاسخ به این اقدام اپل، سامسونگ به شدت مقاومت کرده و رد ممنوعیت فروش این گوشی هوشمند را از دادگاه خواستار شده است. احتمال دارد ممنوعیت فروش این گوشی در آمریکا از دو هفته دیگر اجرایی شود.نظرات غیرفعال است.