کد خبر: 8838

اختصاص بودجه ۵ میلیارد تومانی به شبکه ملی مهارت

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، علی حکیم جوادی در مراسم امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی شبکه ملی مهارت با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مرحله نخست راه‌اندازی این شبکه به این میزان بودجه نیاز دارد که باید تامین شود.
وی، هدف از مبادله تفاهم‌نامه ایجاد شبکه ملی مهارت را ارایه آموزش فنی و حرفه‌ای در فضای مجازی و به صورت الکترونیکی عنوان کرد.
با راه‌اندازی شبکه ملی مهارت، تمام مراکز ثابت و آموزش‌های آزاد تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شامل ۳۳ مرکز اصلی ستادی و ۷۰۰ مرکز آموزش دولتی و ۱۸ هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد به یکدیگر متصل خواهند شد.
حکیم‌جوادی تصریح کرد: با اتصال این نقاط و مراکز به یکدیگر و به شبکه ملی اطلاعات، علاوه بر به اشتراک گذاشته شدن اطلاعات این مراکز، شاهد صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه و وقت کارگزاران و کاربران آموزشی خواهیم بود.
وی، با اشاره به اینکه برنامه‌زمانبندی دقیقی برای این شبکه دیده نشده، افزود: تا پایان سال ۱۳۹۱ شاهد اتصال نقطه ستادی و ادارات کل در استان‌ها خواهیم بود.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی شبکه علمی کشور و شبکه ملی مدارس از شکل‌گیری شبکه‌های الکترونیکی در کشور خبر داد و گفت: این شبکه ها مانند شبکه امور مالیاتی و گمرکی از اجزای شبکه ملی اطلاعات به شمار می‌روند.نظرات غیرفعال است.