کد خبر: 4185

اجلاس سران مختار در مکزیک برگزار می‌شود

سینا: کنفرانس جهانی مخابرات موسوم به سران مختار با میزبانی اتحادیه بین المللی مخابرات ( ITU ) و با حضور هیاتی از مخابرات ایران ۱۲ تا ۳۰ مهر ماه سال جاری در شهر گوادالاخارای کشور مکزیک برگزار می شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت مخابرات ایران، اجلاس جهانی مخابرات موسوم به سران مختار که نهاد اصلی تصمیم گیرنده و سیاست گذار در اتحادیه بین المللی مخابرات ( ITU ) است هر چهار سال یک بار برگزار می شود.
این کنفرانس بنا به تصمیم شورای اجرایی ، در شهر گوادالاخارای کشور مکزیک ، از روز دوشنبه دوازدهم تا سی ام مهر سال جاری برگزار می شود.
کنفرانس سران مختار رویداد مهمی است که در آن اعضای بخش صنعت مخابرات جهانی ( ITU ) ، سازمان های منطقه ای و بین دولتی ، سازمان ملل متحد و نهادهای تخصصی به عنوان ناظر حضور خواهند داشت که طی آن کشورهای عضو ITU درباره نقشی که این سازمان در آینده ایفا خواهد کرد، تصمیم گیری می کنند و بدینوسیله میزان تاثیر گذاری این سازمان بر توسعه فناوری های اطلاعات در سراسر جهان مشخص می گردد.
این گزارش می افزاید: ازجمله اهداف برگزاری این اجلاس که در آن نمایندگانی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و شرکت مخابرات ایران حضور دارند، تعیین سیاست های کلی اتحادیه برای اجرای نقطه نظرات اتحادیه جهانی مخابرات طبق اساسنامه، ملاحظه و بررسی گزارش های شورای ITU درباره فعالیت های اتحادیه در طول چهار سال دوره قبلی و تعیین برنامه ها و خط مشی های آینده و تعیین یک برنامه راهبردی برای اتحادیه و سیاست های بودجه ای و مالی و همچنین تعیین حدود مرزهای مربوط به آن تا برگزاری اجلاس بعدی و بررسی ابعاد مربوطه است.
همچنین مشخص نمودن میزان کمک های دریافتی از سوی اعضای اتحادیه در طول چهار سال تا اجلاس بعدی، انتخاب کشورهای عضو برای شرکت در شورای ITU، انتخاب تیم مدیریتی ارشد سازمان ، اعضای شورا و اعضای هیات مقررات رادیویی، بررسی و اتخاذ روش هایی برای اصلاح اساسنامه طبق پیشنهاد کشورهای عضو، بررسی و اصلاح توافق نامه های اتحادیه جهانی مخابرات با سایر سازمان های جهانی و اتخاذ و اصلاح قوانین کلی اجلاس ها ، مجامع و جلسات اتحادیه و همچنین پاسخگویی به سایر مسایل مخابراتی از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس است.
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهار امیدواری کرده است که هیات مخابراتی اعزامی از ایران بتواند بیشترین تاثیر را در برنامه ها و اهداف اجلاس مورد بحث که براساس پیشنهادات کشورهای عضو شکل می گیرد، داشته باشد.نظرات غیرفعال است.