کد خبر: 13836

اجرای پروژه تدبیر یک برای افزایش ظرفیت پهنای باند زیرساخت به چهار ترابیت

سینا: پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت کشور تحت عنوان تدبیر یک با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر ۲۰ ترابیت بر ثانیه براساس سیاست‌های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید در شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت ارتباطات زیرساخت، محمود خسروی معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام این مطلب افزود: این پروژه دربر نامه پنج ساله پنجم کشور در راستای اهداف بلند مدت توسعه ارتباطات کشور و به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای پیاده‌سازی دولت الکترونیکی در این شرکت طراحی و در مرحله فراخوان عمومی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: بستر فیزیکی این شبکه بر پایه فیبرنوری و گستردگی آن در سراسر کشور است و به دلیل حجم زیاد پهنای باند ارتباطات این پروژه، استفاده از مدرن‌ترین و به روزترین فناوری‌های مرتبط با شبکه انتقال، در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.
خسروی ادامه داد: شرکت ارتباطات زیرساخت در این پروژه استفاده از کنسرسیوم‌های متشکل از پیمانکاران داخلی فعال حوزه ارتباطات، شرکت‌های دارای سابقه تولیدی، تحقیقی و با توان مالی متناسب با حجم این پروژه مورد توجه قرار داده است تا به دیگر اهداف اجرای این پروژه از جمله انتقال دانش فنی فناوری‌های جدید این حوزه به کشور  دست پیدا کنیم.
معاون وزیر درخصوص شناسایی شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های توانمند برای اجرای این پروژه گفت: فراخوانی از روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه در نشریات کثیرالانتشار در این زمینه صورت گرفته و علاقمندان به حضور در فراخوان فرصت دارند تا چهارشنبه بیست و پنجم دی ماه می‌توانند نسبت به دریافت مدارک استعلام ارزیابی اقدام کنند.
کنسرسیوم‌های واجد شرایط و علاقه‌مند به حضور در فراخوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت الکترونیکی شرکت به نشانی WWW.tic.ir مراجعه کنند.نظرات غیرفعال است.