کد خبر: 12807

اجرای طرح هم‌کدی تلفن ثابت از امروز شروع شد/ یکسان‌سازی تعرفه همراه اول دائمی از امشب اعمال می‌شود

سینا: براساس تصمیم هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران و در چارچوب مصوبه دولت دهم، از امروز عملیات اجرایی طرح هم‌کدسازی درون استانی تلفن ثابت در سراسر کشور آغاز و به تدریج به پایان می‌رسد. همچنین یکسان‌سازی تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول از امشب اعمال می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، با اجرای این طرح، تعداد کدهای بین شهری از حدود ۲۵۰۰ به ۳۱ کد بین استانی کاهش می‌یابد و تعرفه کلیه مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه، که این امر موجب کاهش هزینه مشترکان می‌شود. به عنوان مثال، هزینه یک دقیقه مکالمه از تهران به ورامین (دو شهر نزدیک) از ۲۱۴ ریال به ۲۶ ریال و از زابل به چابهار (دو شهر دور) از ۶۷۰ ریال به ۲۶ ریال کاهش می‌یابد.
نحوه جبران بخشی از کاهش درآمد مخابرات
به دنبال هماهنگی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور جبران بخشی از کاهش درآمد مخابرات بابت حــذف کدهای بین شهری، ماهیانه مبلغ ۹۰۰ تومان از مشترکین به شرط اجرای طرح هم کدی دریافت می‌شود.
هزینه جابجایی و بین شهری همراه اوّل دائمی حذف شد
شرکت مخابرات ایران در اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از امشب هزینه جابه جایی و بین شهری همراه اول دائمی را حذف و تعرفه یکسان را در سراسر کشور اعمال می‌کند.
هزینه یک دقیقه مکالمه همراه اول دائمی به همراه اول دائمی و اعتباری (شهری و بین شهری) و تلفن ثابت، به صورت یکسان در تمام کشور ۵۹۹ ریال تعیین و از ساعت ۲۴ امشب اعمال می‌شود.
بدین ترتیب مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی شرکت ارتباطات سیار ایران از مزایای حذف دو پالس هزینه جابجایی حدود ۹۰ ریال در دقیقه، ۲- کاهش ۲۷ درصدی هزینه مکالمات بین شهری و تماس با ۸۷ میلیون مشترک همراه اول و تلفن ثابت در سراسر ایران با یک تعرفه بهره‌مند می‌شوند.
در این گزارش، تعرفه هر دقیقه مکالمه برون اپراتوری مشترکین دائمی همراه اول (مکالمه با مشترکین اپراتورهای رایتل و ایرانسل)، ۶۲۵ ریال اعلام شده است.
زمان و تعرفه یکسان‌سازی سیم‌کارت های اعتباری همراه اول نیز به زودی اعلام خواهد شد.نظرات غیرفعال است.