کد خبر: 9888

اجرای شبکه ملی فرهنگ کلید خورد

سینا: دبیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ گفت:‌ راه‌اندازی و اجرای شبکه ملی فرهنگ از سوی موسسه توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی آغاز شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مهدی میلانی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: در راستای راه‌اندازی این شبکه ۲۵۰ مجتمع دیجیتال در کشور راه‌اندازی شده و تا شهریور ماه امسال ۲۵۰ مجتمع دیجیتال دیگر نیز به شبکه ملی فرهنگ افزوده خواهد شد.
وی، شبکه ملی فرهنگ را مجموعه‌ای سازمان یافته از سامانه‌های برخط، مراکز فرهنگی دیجیتال و اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی عنوان کرد.
به گفته میلانی‌زاده، استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور هدف اجرای شبکه ملی فرهنگ است و بر این اساس مراکز فرهنگی دیجیتالی در جنوبی‌ترین نقطه کشور یعنی جزیره ابوموسی تا شمالی‌ترین نقطه کشور یعنی جلفا، در شرقی‌ترین نقطه کشور زاهدان و در کردستان به عنوان غربی‌ترین نقطه کشور راه‌اندازی شده‌اند.
وی به برنامه‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برای گسترش مجتمع‌های دیجیتال در سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت:‌ سامانه‌های آنلاین نیز راه‌اندازی خواهند شد که امکاناتی برای اصحاب فرهنگی ایجاد خواهد شد تا محتواهای خود را در قالب یک شبکه یا درگاه ارائه کنند.نظرات غیرفعال است.