کد خبر: 1924

اتصالات بازی خود با اپراتور سوم ایران را در پاکستان تکرار کرد اما ۱میلیارد دلار جریمه شد

سینا: اتصالات به دلیل معلق نگه داشتن معامله خرید سهام اپراتور پاکستانی ملزم به پرداختن یک میلیارد دلار به این کشور شد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اتصالات به دنبال اختلاف با دولت پاکستان برای خرید سهام پاکستان تله کام در سال ۲۰۰۶ به پرداخت این میزان خسارت محکوم شده است.

اتصالات که موافقت کرده بود ۲٫۶ میلیارد دلار برای خرید ۲۶ درصد سهام اپراتور PTCL در ژانویه ۲۰۰۶ به این کشور بپردازد، با نپرداختن این مبلغ در مدت بیش از یک سال به دلیل اختلاف میان مالکان این اپراتور که اتصالات نیز بخشی از آن بوده است، می بایست این خسارت را پرداخت کند.

محمد عمران –مدیرعامل اتصالات- در این باره گفت: در قرارداد فیمابین آمده است درصورتی که انتقال مالکیت این اپراتور صورت نگیرد، اتصالات مجاز به نپرداختن مبلغ خرید است.

از سوی دیگر یک مقام رسمی دولت پاکستان گفت: دولت پاکستان معادل یک میلیارد دلار از سهام این کمپانی را منتقل کرده است اما هنوز مبلغی در ازای آن دریافت نکرده است.

کمیته ای که در همین ارتباط با ریاست وقار احمد خان –وزیر خصوصی سازی پاکستان- و دو تن دیگر از وزرای این کشور تشکیل شده است، در این رابطه با اتصالات مذاکراتی کردند که خان گفته است مذاکرات رسمی در همین روزها برگزار خواهد شد.

عمران در ماه آوریل اعلام کرده بود اتصالات قصد دارد ۲۵ درصد دیگر از سهام اپراتور پاکستان را بخرد تا بتواند بلوک مدیریتی این اپراتور را در اختیار بگیرد.

اتصالات امیدوار است تا تعداد مشترکان خود و ارتباطات روستایی را در این کشور افزایش داده و پروانه نسل سوم تلفن همراه این کشور را نیز به دست آورد.

اتصالات درحالی از پرداخت سهام خریداری شده اپراتور پاکستانی خودداری کرده که همین اتفاق برای اپراتور سوم تلفن همراه ایران نیز رخ داد.

اتصالات پس از گذشت چند ماه از برنده شدن در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه ایران نیز به دلیل اختلاف با سهامداران داخلی ایران نسبت به پرداخت حق السهم خود از حق لایسنس پروانه این اپراتور خودداری کرد و در نهایت از دور این مزایده کنار گذاشته شدنظرات غیرفعال است.