کد خبر: 9962
مديركل امور راهبردي سازمان فناوري اطلاعات ايران خبر داد:

ابلاغ استاندارد ایجاد وب‌گاه‌ و پورتالبه دستگاه‌های دولتی

سینا: مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تدوین استاندارد وب‌گاه‌های دولتی، از ابلاغ استاندارد ایجاد وب‌گاه‌ و پورتال به دستگاه‌های دولتی خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، مهندس علی قدم‌یاری، در این‌ خصوص توضیح داد: استاندارد ایجاد وب‌گاه‌ها و پورتال‌های دولتی طی مطالعاتی با استفاده از تجربیات گذشته و با همکاری واحدهای دانشگاهی تدوین شد که در این پروژه هم‌زمان به شاخص‌های بین‌المللی و بومی توجه شده است.
مشاور سازمان فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که این شاخص‌ها می‌توانند به عرضه و دسترسی سریع‌تر خدمات الکترونیکی کمک کنند، خاطرنشان کرد: این شاخص‌ها به دلیل ایجاد یک هدف مشخص در برنامه‌نویسی وب‌گاه‌ها می‌توانند برای تولیدکنندگان و برنامه‌نویسان، جنبه آموزشی نیز داشته باشند.
به گفته وی استفاده از نرم‌افزارهای متن‌باز، استفاده از میزبانی داخلی، تعاملی بودن وب‌گاه، استفاده از خط و زبان روان فارسی، محدود نبودن به یک مرورگر خاص و آنلاین بودن خدمات از جمله این استانداردهاست.
قدم‌یاری همچنین با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی در تیرماه، گفت: این جشنواره بر تجربه‌های سازمان‌های دولتی افزوده و از نظر تبلیغاتی نیز مؤثر بوده است. دستگاه‌ها توانسته‌اند با کمک جشنواره، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند.
وی در پایان صحبت‌های خود به همکاری سازمان فناوری اطلاعات و شورای عالی اطلاع‌رسانی در برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: همکاری و تعامل این دو دستگاه باعث شده که مردم با خدمات الکترونیک دولت بیشتر آشنا شوند و بهترین شیوه‌های  ارائه خدمات الکترونیکی را بشناسند.نظرات غیرفعال است.