کد خبر: 7882

آغاز ثبت‌نام سامانه هوشمند اشتراک منابع در نمایشگاه هفته پژوهش

سینا: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، سامانه هوشمند اشتراک منابع (سهام)  را برای ایجاد دسترسی کارا و بهینه پژوهشگران به منابع علمی چاپی و الکترونیکی راه‌اندازی می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران؛ سامانه هوشمند اشتراک منابع (سهام) برای ایجاد دسترسی پژوهشگران به همه منابع علمی کتابخانه‌های تخصصی و بر اساس تجربیات حاصل از طرح‌های ملی غدیر، امین، کتابخانه دیجیتال ملی و کنسرسیوم خرید منابع علمی الکترونیکی وابسته به شورای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی تامین منابع علمی، طراحی شده است.
سهام علاوه بر به اشتراک‌گذاری منابع چاپی، با تکیه بر امکانات و قابلیت‌های کتابخانه‌های دیجیتالی، امکان اشتراک و مبادله فراورده و محتوای الکترونیکی کتابخانه‌های عضو را نیز فراهم ‌می‌سازد.
موسسات آموزشی و پژوهشی می‌توانند، با مراجعه غرفه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، کلیات و شرایط عضویت در سهام را مطالعه کرده و با پر کردن فرم ثبت‌نام اولیه، آمادگی خود را برای عضویت در سامانه اعلام کنند یا در صورت عضویت قبلی در هریک از طرح‌ها با تکمیل فرم، تمایل خود را برای تمدید عضویت در سامانه جدید و استفاده از امکانات آن، تائید کنند.نظرات غیرفعال است.