کد خبر: 12796

آسیا در صدر و انتهای لیگ سرعت اینترنت در دنیا

سینا: سریع‌ترین سرعت اینترنت در حهان به کشور آسیایی هنگ‌کنگ با سرعت ۵۴٫۱ مگابیت بر ثانیه تعلق دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در همین حال پایین‌ترین سرعت اینترنت در دنیا هم متعلق به یکی از کشورهای همین قاره است.
براساس آخرین گزارش ارایه شده در فصل آخر سال جاری میلادی، هنگ‌کنگ توانست با ارایه اینترنت با سرعت ۵۴٫۱ مگابیت بر ثانیه از کره جنوبی با سرعت ۴۸٫۸ مگابیت بر ثانیه پیشی بگیرد.
از سوی دیگر، آمریکا در این فصل به جایگاه چهاردهم سقوط کرد و هیچ یک از کشورهای بزرگ اروپایی مانند فرانسه، آلمان و بریتانیا در لیست ۵ کشور برتر دنیا قرار ندارند. بریتانیا اخیرا با متوسط سرعت اینترنت ۲۸٫۱ مگابیت بر ثانیه بیشترین سرعت اینترنت در میان این سه کشور اروپایی را دارد و در جایگاه شانزدهم قرار دارد.
اما اروپا سریع‌ترین قاره است و آسیا حتی در رتبه دوم هم قرار ندارد و در جایگاه سوم ایستاده است.
به جز مقطع زمانی کوتاهی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، اروپا از سریع‌ترین سرعت اینترنت برخوردار بوده است و در این فصل نیز نسبت به افزایش سرعت ایترنت هم اقدام کرده است.
آسیا هم از بالاترین و هم از پایین‌ترین سرعت اینترنت در دنیا برخوردار است. علیرغم اینکه سه کشور آسیایی سریع‌ترین سرعت اینترنت در دنیا را دارند اما آسیا قاره سوم دنیا است.
آسیا از بیشترین تعداد کاربران اینترنت و توزیع اینترنت در مقایسه با قاره‌های دیگر برخوردار است. پایین‌ترین متوسط سرعت اینترنت در آسیا متعلق به ایران با سرعت ۲٫۹ مگابیت بر ثانیه است و از سوی دیگر، مالزی با سرعت ۱۸٫۲ مگابیت از متوسط سرعت اینترنت برخوردار است و لبنان نیز با سرعت ۱۲٫۶ مگابیت از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار است.نظرات غیرفعال است.