کد خبر: 9718
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد:

آزمایشگاه تایید نمونه DVB-T مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک آماده بهره برداری است

سینا: به منظور حمایت از تولید داخلی تجهیزات ارتباطات و فناوری اطلاعات و در پی اعطای اعتبارنامه به آزمایشگاه DVB-T مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، این آزمایشگاه آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مدیریت استاندارد و تائید نمونه سازمان، آزمایشگاه آزمون‌های عملکردی و کارائی مربوط به دستگاههای مبدل دیجیتال به آنالوگ برای گیرنده‌های تلویزیونی (DVB-T) مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک با پشت سرگذاشتن تمامی مراحل فنی و حقوقی لازم و پس از تائید تمامی مدارک و مستندات مربوط در رگولاتوری، اعتبارنامه دریافت کرده است.
براساس این گزارش آزمایشگاه آزمون‌های عملکردی و کارائی مربوط به دستگاههای DVB-T مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک قادر به انجام تمامی آزمونهای لازم بر روی تجهیزات DVB-T مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است.
این گزارش می‌افزاید: مراحل صدور اعتبارنامه به آزمایشگاه آزمونهای تعیین سطح حدود ایمنی تشعشعی و ضریب جذب گوشی تلفن همراه (SAR) مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک در حال انجام بوده و پس از طی مراحل فنی و حقوقی لازم و کسب تائیدیه‌های مورد نظر از سوی رگولاتوری صادر خواهد شد.نظرات غیرفعال است.