کد خبر: 974
با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران

آزمایشگاه تایید نمونه آزمون های محیطی، ایمنی و مکانیکی تجهیزات حوزه ICT ایجاد می شود

سینا: آزمایشگاه تایید نمونه آزمون های محیطی، ایمنی و مکانیکی تجهیزات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تاسیس می شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از مرکز تحقیقات مخابرات ایران، با تاسیس و تجهیز این آزمایشگاه، بستر تست مناسبی جهت آزمون های تایید نمونه تجهیزات ICT با کاربری صنعتی، خانگی و تحقیقاتی ایجاد خواهد شد.
بنابر این گزارش، آزمایشگاه مذکور با هدف کمک به ارتقاء کیفیت تجهیزات ساخت داخل، کمک به طراحی سیستم های مخابراتی در سطح استانداردهای جهانی، تشکیل آزمایشگاه معتبر و کامل تست تجهیزات ICT، کمک به توسعه توان فنی و علمی کشور، کسب دانش فنی و ارائه سرویس به مجموعه های پژوهشی و تولیدکنندگان داخلی ایجاد می گردد.
خدمات قابل ارائه توسط این آزمایشگاه شامل آزمون های محیطی، ایمنی و مکانیکی از قبیل بررسی تاثیرات گرما و سرما، تابش اشعه خورشید، گرد و غبار، رطوبت، اتصال زمین، ولتاژ غیرمجاز و شتاب ضربه و سقوط است.
آزمایشگاه فوق با شرح خدمات ارائه شده، برای نخستین بار در کشور به صورت منسجم و استاندارد راه اندازی خواهد شد.
گفتنی است مرکز تحقیقات مخابرات ایران با هدف حمایت از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه ICT، تفاهم نامه های همکاری با ۱۷ دانشگاه کشور برای تجهیز ۲۸ آزمایشگاه امضا کرده که تجهیز آزمایشگاه مذکور نیز در راستای تفاهم نامه فی مابین این مرکز و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی صورت خواهد گرفت.نظرات غیرفعال است.