کد خبر: 9790
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

آزمایشگاه‌های تایید نمونه، مسیر و حلقه تولید ملی را کامل می‌کنند

سینا: اعتباردهی به آزمایشگاه‌های تایید نمونه در جهت تکمیل حلقه تولید ملی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به متقاضیان ارائه می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد کرمپور در مراسم اعطای اعتبارنامه به آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات به نیابت از وزارت ارتباطات براساس اساس نامه موظف است برای این مراکز فن‌آوری تاییدیه نمونه فراهم کند که این در جهت منافع ملی وهم برد بین‌المللی دارد.
وی با اشاره به سال تولید ملی، افزود: حلقه‌های حمایت از تولید ملی باید به هم متصل شوند که این هدف مقام معظم رهبری برای همه صنایع مورد توجه است؛ یکی از مهمترین حلقه‌های حمایت از تولید و ایجاد و ادامه آن بحث استاندارد است که وقتی محصولی قصد ورود به بازار دارد باید استاندارد مناسبی داشته باشد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه‌های سازمان گفت: در حال حاضر به دنبال پروژه‌ای هستیم تا در کشور از محصولات غیر استاندارد استفاده نشود که این مستلزم اطلاع‌رسانی دقیق، ظریف و عالمانه است.
وی خاطر نشان کرد: سازمان تنظیم مقررات طی سال‌های گذشته در حوزه آزمایشگاه‌های صنایع انفورماتیک تلاش داشته و امروز توانسته اعتبار‌نامه‌هایی برای آن کسب کند، ما نیز حمایت‌های خود را از این مجموعه دریغ نمی‌کنیم و در صورت تلاش بیشتر مرکز، آن را به کشورهای بیرونی معرفی خواهیم کرد.نظرات غیرفعال است.