کد خبر: 10501

آزمایشگاه تایید نمونه آنتن به روش راه دور از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران گواهی گرفت

سینا: آزمایشگاه تایید نمونه آنتن به روش میدان دور که با حمایت موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه تهران تاسیس شده بود، موفق به کسب گواهی تایید صلاحیت براساس استاندارد ۱۷٫۲۵ از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد که این گواهی ۳ ساله بوده و تا سال ۹۴ نیز معتبر خواهد بود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات، آزمایشگاه مذکور پس از افتتاح در سال ۸۸ همزمان با عرضه خدمات برای مشتریان، با مرجع ملی صدور تاییدیه وارد مذاکره و تعامل شد و پس از طی مراحل مختلف اینک گواهی صادره از آن مرکز را دریافت کرده است.
آزمایشگاه تایید نمونه آنتن به روش راه دور تاکنون بیش از ۲۳۰ مورد آزمون به درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بخش خصوصی، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی انجام داده است.
در این آزمایشگاه آزمون‌های مربوط به مشخصات الکتریکی آنتن تا فرکانس ۶۰ گیگاهرتز برای آنتن‌های کوچک با ابعاد کمتر از ۷۰ سانتی‌متر و وزن کمتر از ۳۰ کیلوگرم با موضوعات اندازه‌گیری امپدانس ورودی، اندازه‌گیری VSWR، رسم الگوی تشعشی، اندازه‌گیری بهره آنتن و پلاریزاسیون و اندازه‌گیری F/B و G/T میسر است.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان به نشانی سایت آزماشگاه http://antennalab.ut.ac.ir مراجعه کرد.نظرات غیرفعال است.