کد خبر: 435
با حضور روساي مركز تحقيقات مخابرات ايران و دانشگاه صنعتي شريف افتتاح گرديد:

آزمایشگاه آزمون و ارزیابی تجهیزات( (IPV6, IPV4در شبکه انتقال

سینا: برای نخستین بار در کشور، آزمایشگاه “آزمون و ارزیابی تجهیزات( (IPV6, IPV4در شبکه انتقال” تاسیس و با حضور روسای مرکز تحقیقات مخابرات ایران و دانشگاه صنعتی شریف، دکتر ظریفکار و دکتر سهراب پور در روز ۳ شهریور ماه افتتاح گردید.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی مرکز تحقیقات مخابرات ایران، این آزمایشگاه به همت دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در دانشکده کامپیوتر این دانشگاه تجهیز و راه اندازی شد.

با راه اندازی این آزمایشگاه، صنعتگران و فعالان حوزه ICT کشور می توانند از آن به عنوان یک مرجع برای تست تجهیزات روتر و سوئیچ های مخابراتی استفاده نمایند.

این گزارش حاکی است با تاسیس این آزمایشگاه علاوه بر تست و ارزیابی تجهیزات شبکه، بستر مناسب تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید جهت ورود به این عرصه حوزه و همچنین خدمات آموزشی و تخصصی به فعالین در عرصه صنعت و بخش خصوصی ارائه خواهد گردید.

گفتنی است مرکز تحقیقات مخابرات ایران با هدف حمایت از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه ICT ، تفاهم نامه های همکاری با ۱۶ دانشگاه کشور در سه محور “آموزش” ، “پژوهش” و” ایجاد آزمایشگاه های تخصصی” امضا نموده که تجهیز آزمایشگاه مذکور نیز در راستای تفاهم نامه فی مابین این مرکز و دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفته است.نظرات غیرفعال است.